22:15

Juventus SE CALIFICA in semifinalele Champions League, dupa 12 ani

Formatia Juventus Torino s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa 12 ani, in urma victoriei, cu scorul general de 1-0, in fata echipei AS Monaco, in sferturile de finala ale competitiei. Marti,. continuă pe Antena3

Liga Campionilor: Real Madrid - Atletico Madrid 1-0 / AS Monaco - Juventus 0-0 - Juve se califica dupa 12 ani in semifinale

Real Madrid, detinatoarea trofeului, s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 0-0), echipa Atletico Madrid, finalista de sezonul trecut. Juventus Torino s-a calificat in semifinale dupa 12 ani, in urma victoriei, cu scorul general de 1-0, in fata echipei AS Monaco.

Champions League: Seara marilor sperante - Bayern si PSG viseaza la semifinale

Bayern trebuie sa intoarca pe propriul teren rezultatul consemnat in tur la Porto, acolo unde germanii au pierdut cu 3-1. Echipa lui Pep Guardiola va juca totul pe cartea atacului, in incercarea de a prinde semifinalele Champions League. Desi a pierdut tot cu 3-1, PSG are o misiune mult mai dificila, tinand cont de faptul ca trebuie sa se impuna pe Camp Nou, arena Barcelonei. Ambele partide vor incepe de la ora 21:45.

Real Madrid invinge Atletico Madrid si SE CALIFICA in semifinalele Champions League

Formatia Real Madrid, detinatoarea trofeului, s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 0-0), echipa Atletico Madrid, finalista de sezonul trec.

Champions League: FC Barcelona - PSG 2-0 / Bayern Munchen - FC Porto 6-1 - Spaniolii si nemtii s-au calificat in semifinale

FC Barcelona s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins cu scorul de 2-0 formatia Paris Saint-Germain, in mansa secunda a sferturilor competitiei. Bayern Munchen a reusit victoria cu FC Porto, scor 6-1, dupa ce in mansa tur a pierdut cu 3-1 pe terenul portughezilor.

MINUT cu MINUT Champions League, Returul sferturilor: Bayern-Porto 6-1 si Barcelona-PSG 2-0

Marti seara am aflat numele primelor doua semifinaliste din acest sezon de Champions League la capatul meciurilor de mai sus.

LIVE Champions League, Returul sferturilor: Bayern-Porto 5-1 si Barcelona-PSG 2-0

Marti seara vom cunoaste numele primelor doua semifinaliste din acest sezon de Champions League la capatul meciurilor de mai sus.

LIVE Champions League, Returul sferturilor: Bayern-Porto si Barcelona-PSG

LIVE Champions League, Returul sferturilor: Bayern-Porto si Barcelona-PSG (21:45). Avancronica partidelor

VIDEO Calificare dramatica pentru Real Madrid in semifinalele Ligii Campionilor. Juve celebreaza dupa 12 ani

Partidele-retur de miercuri au stabilit ultimele doua echipe care s-au impus in sferturi. Afla cand are loc tragerea la sorti pentru urmatoarea faza si care sunt datele la care se vor disputa cele patru meciuri fantastice.

actualitate, 22:15