13:15

Medvedev, al doilea finalist la Australian Open

Rusul Daniil Medvedev s-a calificat in finala Australian Open dupa o victorie in trei seturi asupra grecului Stefanos Tsitsipas. continuă pe Online Sport

Australian Open: Daniil Medvedev, in finala dupa ce a trecut fara emotii de Stefanos Tsitsipas (6-4, 6-2, 7-5)

Daniil Medvedev s-a calificat in finala de la Australian Open, dupa ce l-a invins categoric pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-4, 6-2, 7-5. Rusul, care a ajuns la 20 de victorii consecutive in circuitul ATP, se va duela pentru titlul de la Melbourne cu Novak Djokovic.

S-a stabilit finala masculina de la Australian Open: Djokovici va avea un adversar redutabil

A doua semifinala i-a adus fata in fata pe rusul Daniil Medvedev 4 ATP) si pe grecul Stefanos Tsitsipas 6 ATP), iar invingatorul s-a decis dupa un duel aprig.

Finala masculina Australian Open 2021. Duminica, 21 februarie, Novak Djokovic vs. Daniil Medvedev

Novak Djokovic 33 de ani, 1 ATP) si Daniil Medvedev 25 de ani, 4 ATP) este finala masculina de la Australian Open 2021. Super confruntarea de la Melbourne se va disputa duminica, 21 februarie, de la ora.

Final de drum pentru Simona Halep la Australian Open. Serena Williams pur si simplu a fost mai buna!

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala la Australian Open de fosta campioana Serena Williams dupa un meci de doua seturi 6-3, 6-3) intins pe o ora si 21 de minute. Halep n-a facut un meci rau, dar Serena a jucat aproape de perfectiune. Dupa un prim set pierdut la diferenta de un break, Halep a avut 2-0 si 3-1 in setul al doilea, cand insa n-a reusit desprinderea si a cedat apoi cinci jocuri la rand, ceea ce nu se intampla prea des.

Ultima campioana de la Australian Open, operata la Melbourne - Verdictul medicilor

Sofia Kenin nu si-a putut apara trofeul cucerit in 2020 la Australian Open, jucatoarea din SUA fiind invinsa in turul al doilea de Kaia Kanepi. Simtindu-se din ce in ce mai rau, Sofia a ajuns la spital pentru investigatii, iar pana la urma a fost operata.

VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminata in sferturi de Serena Williams - Prea puternica

Serena Williams a reusit sa-si impuna registrul tactic: a tinut-o pe Simona departe de baseline, a scurtat pe cat posibil punctele, s-a aflat in mare parte la conducerea raliurilor si a castigat meritat o partida pe care a dominat-o. A fost 6-3, 6-3 pentru americanca, dupa un meci care a durat o ora si 21 de minute. Simona a avut sansele ei in setul al doilea a condus cu 2-0 si 3-1), dar nu si-a gasit ritmul la serviciu. Serena este in semifinale la Australian Open, acolo unde va da peste Naomi Osaka.

Serena Williams, in lacrimi la Australian Open. S-a enervat si a plecat furtunos VIDEO

Serena Williams a parasit sala de presa in lacrimi dupa infrangerea Australian Open impotriva Naomi Osaka cu 6-3, 6-4 joi, dar jucatoarea de 39 de ani a refuzat sa admita ca isi ia ramas bun de la tenis. Serena Williams, in lacrimi la Australian Open Serena Williams a spus ca a facut erori la ultimul .

Surpriza de proportii la Australian Open. Principala favorita Ashleigh Barty a fost eliminata!

Lidera mondiala si principala favorita la castigarea Australian Open a parasit competitia in faza sferturilor de finala.

Ion Tiriac, umilit dupa esecul Simonei Halep de la Australian Open. in ce hal a fost jignit

Simona Halep s-a oprit in sferturile de finala de la Australian Open. A pierdut 3-6, 3-6 in fata Serenei Williams. Sotul jucatoarei din SUA a comentat verdictul duelului, aducandu-l in discutie pe Ion Tiriac. Sotul Serenei Williams, atac la Ion Tiriac dupa esecul Simonei Halep de la Australian Open in urma cu cateva saptamani, Tiriac .

Simona Halep in pericol sa piarda locul doi dupa Australian Open

Infrangerea suferita in sferturi la Australian Open poate avea urmari pentru Simona Halep in clasamentul WTA.

actualitate, 13:15