21:30

Nadal isi continua parcursul de exceptie la Roland Garros

O noua victorie categorica obtinuta de Rafael Nadal la editia din acest an a Roland Garros, al doilea turneu de Mare Slem al sezonului. continuă pe Online Sport

Rafael Nadal isi continua parcursul excelent la Roland Garros: 6-1, 6-2, 6-2 cu Roberto Bautista Agut

Cap de serie numarul patru, Rafael Nadal n-a avut nicio emotie in partida cu spaniolul Roberto Bautista Agut favorit 17), impunandu-se in trei seturi, scor 6-1, 6-2, 6-2. In urma acestei victorii, ibericul s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului.

Roland Garros: Rafael Nadal, demonstratie de tenis - A pierdut un singur game in meciul cu Nikoloz Basilashvili

Dupa ce i-a trimis acasa pe Gilles Simon si Viktor Troicki, aventura lui Nikoloz Basilashvili de la Roland Garros s-a oprit in turul trei, acolo unde a fost invins de-o maniera categorica de Rafael Nadal. Ibericul a pierdut un singur game intr-un meci care a durat o ora si 30 de minute: 6-0, 6-1, 6-0.

LIVE Roland Garros: Simona Halep cu Daria Kasatkina dupa modelul Nadal

Simona Halep o intalneste pe Daria Kasatkina din Rusia, sambata dupa ora 14:00, intr-un meci programat in turul 3 la Roland Garros.

Raluca Olaru si Irina-Camelia Begu sunt in optimile de finala la dublu. Horia Tecau se opreste in pragul sferturilor |Corespondenta de la Roland Garros

Romania este in continuare prezenta pe tabloul principal de la Roland-Garros, in proba de dublu feminin, unde perechile Raluca Olaru / Olga Savchuk Ucraina) si Irina-Camelia Begu / Saisia Zheng China) au inregistrat cate doua victorii fiecare, calificandu-se pentru optimile de finala care au loc duminica.

HALEP LIVE la ROLAND GARROS! ONLINE STREAM Openul Francez - VIDEO

HALEP LIVE la RONALD GARROS! ONLINE STREAM Openul Francez - VIDEO. Simona Halep, locul4 WTA, se dueleaza azi cu nemtoaicaTatjana Maria, locul 102 WTA, in turul II de la Roland Garros.

Roland Garros: Novak Djokovic, in sferturi (Rezultatele zilei)

Cap de serie numarul doi, Novak Djokovic s-a calificat, duminica, in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spaniolul Albert Ramos Vinolas locul 20 ATP), cap se serie numarul 19, scor 7-65), 6-1, 6-3.

LIVE Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi (luni, 12:00)

Simona Halep o intalneste, luni la pranz, pe Carla Suarez Navarro in optimile de finala de la Roland Garros.

LIVE Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi

Asa am trait Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi

Simona Halep a intalnit-o, luni la pranz, pe Carla Suarez Navarro in optimile de finala de la Roland Garros.

Roland Garros: Partida dintre Simona Halep si Carla Suarez Navarro se va juca luni, de la ora 12.00

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de luni n. r. 5 iunie), Simona Halep favorita numarul trei) urmand sa o intalneasca pe spaniola Carla Suarez Navarro locul 23 WTA), cap de serie numarul 24, in optimile de finala ale competitiei. Confruntarea dintre cele doua jucatoare este prima de pe arena Philippe-Chatrier si va incepe la ora 12. 00 ora Romaniei).

actualitate, 21:30