00:07

Omenia etapei: Pandurii-Steaua 3-1, Viitorul-Pandurii 4-0

Viitorul nu a intampinat niciun fel de opozitie din partea formatiei care se distra cu Steaua in etapa precedenta, Pandurii Targu Jiu. Echipa lui Gica Hagi a condus pe tabela din primul si pana in ultimul minut, impunandu-se cu un sec 4-0 in fata unui adversar lipsit de motivatie. Primele doua goluri au venit pe fondul unor greseli personale: Ungurusan a risipit emotiile gazdelor inca din minutul 2, iar Momcilovic s-a asigurat ca lucrurile sa fie si mai clare, in partea secunda. Meciul a reprezentat si o buna ocazie pentru prima reusita a lui Bogdan Tiru in Liga 1. Cireasa de pe tort a fost livrata de Romario Benzar, spre final. Modul de lucru al echipei lui Gica Hagi este bine cunoscut, dupa ce, anul trecut, Viitorul a invins-o pe FC Vaslui. Ultima s-a prezentat in Ghencea si a inregistrat cea mai mare surpriza a campionatului, invingand viitoarea campioana cu 1-0. continuă pe Online Sport

actualitate, 00:07