01:05

Peste 600 de jandarmi vor asigura ordinea la derby-ul Dinamo-Steaua

Meci de mare risc duminica in Capitala. Peste 600 de jandarmi vor asigura ordinea la eternul derby Dinamo-Steaua, informeaza B1 TV. Spectatorii vor putea intra pe Arena Nationala incepand cu ora 18. Accesul sup. continuă pe B1

Peste 600 de jandarmi vor asigura masurile de ordine publica la meciul Dinamo - Steaua

Peste 600 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Capitalei vor asigura masurile de ordine publica si siguranta spectatorilor ce vor fi prezenti la meciul de fotbal dintre echpele Dinamo Bucuresti si Steaua Bucuresti. Partida este programata duminica, de la ora 21. 00 si se va desfasura pe Arena Nationala.

MAI: Peste 36.000 de politisti, jandarmi si pompieri vor asigura ordinea publica in mini-vacanta de 1 Mai

Pentru asigurarea sigurantei in mini-vacanta de 1 mai, incepand de joi si pana pe data de 3 mai, peste 36. 000 de politisti, jandarmi, politisti de frontiera si pompieri vor fi in serviciu, desfasurand misiuni specifice pentru aceasta perioada, a anuntat Ministerul Afacerilor Interne MAI).

Steaua a invins, duminica seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 3-1 0-0 la pauza) pe Dinamo in derby-ul etapei a XXX-a a Ligii I. In urma victoriei, Steaua s-a apropiat la doua puncte de liderul clasamentului, ASA Targu Mures. Meciul a fost marcat de incidente, fiind intrerupt in jur de 18 minute imediat dupa debutul celei de-a doua reprize: portarul Stelei, Arlauskis, a parasit terenul de joc si a plecat la vestiare dupa ce a acuzat faptul ca a fost lovit de un obiect aruncat din tribune. In minutele care au urmat, ambele echipe au vrut sa paraseasca terenul. In cele din urma, jocul s-a reluat.

VIDEO Liga I: Dinamo - Steaua 1-3: Derby cu incidente, meciul a fost intrerupt aproape 20 de minute, dupa ce portarul Stelei a acuzat faptul ca a fost lovit de un obiect aruncat din tribune

Costel Galca dupa derby-ul cu Dinamo: Am fost superiori. In continuare speram la titlu

Costel Galca, antrenorul echipei Steaua, considera ca succesul din derby-ul cu Dinamo o mentine pe Steaua in lupta pentru titlul de campioana.

Steaua, obligata sa castige derby-ul cu Dinamo pentru a spera la titlu

Steaua este obligata sa castige derby-ul cu Dinamo pentru a ramane in cursa pentru titlu. Meciul se va disputa pe Arena Nationala, acolo unde ros-albastrii nu au fost niciodata invinsi de marea.

Peste 600 de romani au MURIT anul trecut, dupa ce au traversat neregulamentar

Circa 600 de romani au decedat anul trecut, dupa ce au trecut neregulamentar strada. Conform unor studii efectuate de politistii rutieri, trei sferturi dintre pietoni s-au declarat ingrijorati ca ar putea fi.