01:05

Premier League: Chelsea, remiza pe teren propriu cu Manchester United; Golul londonezilor de 2-2 a venit n minutul 90+6

Chelsea Londra a terminat la egalitate partida disputata impotriva echipei Manchester United, scor 2-2, dupa ce a reusit sa marcheze al doilea gol in ultimul minut de prelungiri. Echipa lui Maurizio Sarri a trecut pe prima pozitia a clasamentului provizoriu. continuă pe Hotnews

VIDEO Premier League: Jose Mourinho a sarit la bataie, dupa ce Chelsea a egalat pe Manchester United n ultimul minut al prelungirilor

Chelsea Londra a terminat la egalitate partida disputata impotriva echipei Manchester United, scor 2-2, dupa ce a reusit sa marcheze al doilea gol in ultimul minut de prelungiri. Echipa lui Maurizio Sarri a trecut pe prima pozitia a clasamentului provizoriu, iar Jose Mourinho a sarit la bataie dupa ce un om din staff-ul lui Chelsea l-a provocat dupa golul egalizator.

Chelsea o egaleaza pe Manchester United in minutul 90+5. Mourinho la un pas de bataie cu un om din staff-ul londonezilor

Meci cu patru goluri, dramatism pana la ultima faza si incrancenare cat cuprinde. Acestea au fost ingredientele duelului dintre Chelsea si Manchester United, partida incheiata la egalitate, scor 2-2.

La Liga: Real Madrid si cele opt ore fara gol marcat / nfrngere pe teren propriu mpotriva lui Levante

Real Madrid a pierdut, sambata, un alt meci in campionatul Spaniei. Echipa antrenata de Julen Lopetegui a fost invinsa pe teren propriu de Levante, scor 2-1, si a depasit un record negativ din istoria clubului: nu a marcat pentru 481 de minute consecutive.

Chelsea - Manchester United, meciul zilei in Premier League

Revenire emotionala pentru Jose Mourinho pe Stamford Bridge, locul unde a cunoscut gloria alaturi de Chelsea in fotbalul englez.