01:05

Prima victorie pentru Universitatea Craiova.

Universitatea a trecut la limita, sambata dimineata, de Minerul, scor 1-0, dupa un meci dominat considerabil de juveti. Emotiile primei victorii au fost mari, mai ales ca studentii s-au impus in ultimul minut de joc, ce-i drept cu un mic ajutor din partea gazdelor. Fundasul Minerului Motru, Neacsu, a adus prima izbanda a Universitatii din acest sezon, dupa ce a introdus mingea in proprie poarta in urma unei interventii prin alunecare la balonul centrat de Mitic. Pana spre jumatatea . continuă pe România Liberă

Rezultate din Liga a II-a. Prima victorie pentru Craiova lui Mititelu

Astazi au loc meciuri din etapa a patra a Ligii a II-a, in seria 1, si etapa a treia, din seria 2. Dupa doua egaluri consecutive, cu Olimpia Satu Mare si rivala CSU, Universitatea Craiova a obtinut primul succes in liga a II-a. Victoria a venit in prelungiri, la ultima faza a meciului cu Minerul Motru, din deplasare.