01:05

Roger Federer, in turul trei la Roland Garros A pierdut un set cu Marin Cilic

Aventura lui Roger Federer la Roland Garros continua: marele campion elvetian s-a calificat pentru a 16-a oara in turul trei dupa ce a trecut in patru seturi de Marin Cilic. continuă pe Hotnews

VIDEO Roger Federer, prosopul si discutia aprinsa cu arbitrul dupa ce a fost avertizat pentru ca e prea lent

Meciul lui Roger Federer din turul doi de la Roland Garros nu a fost unul lipsit de momente tensionate. in setul secund al confruntarii cu Marin Cilic, Fedex a avut o discutie aprinsa cu arbitrul de scaun, dupa ce acesta i-a dat un avertisment elvetianului pentru ca ar fi intarziat serviciul adversarului.

Roger Federer, in turul doi la Roland Garros Victorie in trei seturi cu Denis Istomin

Revenit la un turneu de Grand Slam dupa o pauza de 487 de zile, Roger Federer a debutat cu dreptul la Roland Garros: s-a calificat in turul doi dupa o victorie in trei seturi.

Mihaela Buzarnescu, a treia romanca in turul doi la Roland Garros. Cu cine va juca in meciul urmator

Mihaela Buzarnescu 173 WTA) a invins-o, luni, pe Arantxa Rus Olanda, 84 WTA), si s-a calificat in turul doi la Roland Garros.

VIDEO Sorana Cirstea, in turul trei la Roland Garros: Adversara pe care o va avea in drumul spre optimi

Sorana Cirstea continua si la Roland Garros parcursul foarte bun din ultima perioada: sportiva noastra este in turul trei, dupa ce a trecut de incomoda Martina Trevisan 97 WTA).

Ana Bogdan urca in turul trei la Roland Garros, dupa ce Naomi Osaka s-a retras

Ana Bogdan s-a calificat automat in turul al treilea al turneului de la Roland Garros, dupa ce Naomi.

Mihaela Buzarnescu, invinsa de Serena Williams in turul al doilea la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de americanca Serena Williams, cu 6-3, 5-7, 6-1, miercuri seara, la Paris, in runda a doua a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Slem al anului.

Sorana Cirstea, in turul doi la Roland Garros: A eliminat o favorita

Sorana Cirstea continua perioada buna pe care o traverseaza si la Roland Garros. Finalista la Strasbourg, sportiva noastra s-a calificat in turul doi al Grand Slam-ului de la Paris dupa ce a eliminat-o pe favorita numarul 19 a competitiei.

Roland Garros: Roger Federer si Novak Djokovic, in turul trei Surprize la Paris

Aflati pe aceeasi parte de tablou, Novak Djokovic si Roger Federer s-au calificat in turul trei de la Roland Garros cei doi se pot intalni in sferturi). Surprizele nu au lipsit joi de la Roland Garros: Ashleigh Barty a abandonat, in timp ce Karolina Pliskova si Gael Monfils au fost eliminati.

Roland Garros: Roger Federer, la pas in turul al doilea - Multe surprize, luni, la Paris

Dupa o pauza de 487 de zile, Roger Federer a revenit cu o victorie la un turneu de Grand Slam. Ziua de luni de la Paris a fost una plina de surprize: Bianca Andreescu, Kiki Bertens si Alize Cornet parasind deja Grand Slam-ul de la Porte dAuteuil.

Imaginea zilei: Tour Eiffel, in viziunea lui Roger Federer

A revenit dupa o pauza de 487 de zile la un Grand Slam, iar fanii au savurat din plin victoria cu Denis Istomin. Roger Federer se afla la Paris, iar in timpul cat nu se afla in complexul de la Porte dAuteuil se relaxeaza si) pe smartphone.