21:30

Romanca Ania Caill a incheiat pe locul 22 supercombinata de schi alpin.

UPDATE Ania Monica Germaine Caill a terminat supercombinata de schi alpin, de la Jocurile Olimpice, pe locul 22, ultima pozitie ocupata de o sportiva care nu a abandonat. Sub Caill mai sunt alte 12 schioare care insa nu au terminat competitia. Supercombinata de schi alpin, care este formata din doua probe, cursa de coborare si slalomul, a fost castigata de Maria Hoefl-Riesch, schioarea germana obtinand astfel cel de-al treilea aur olimpic din cariera sa. Ania Caill a incheiat cea de a doua . continuă pe România Liberă

Romanca Ania Caill s-a clasat pe locul 34 in cursa de coborare la schi alpin.

Schioarea Ania Monica Germaine Caill a terminat pe locul 34 cursa de coborare din cadrul supercombinatei de schi alpin la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci. Ania Caill a fost ultima concurenta dintre sportivele care au trecut linia de finish. Alte cinci concurente nu au mai prins clasamentul final deoarece au abandonat. Caill a terminat cursa in 1:51:91 miniute, cu 9,23 secunde mai mult decat campioana olimpica, Julia Mancuso, din SUA. Tot azi, incepand cu ora 13. 00, Ana Caill concureaza .

JO 2014: Ania Caill, locul 22 la combinata nordica - Maria Hoefl-Riesch, campioana olimpica

Ania Monica Germaine Caill reprezentanta Romaniei in concurs) a incheiat, luni, pe locul 22 proba de combinata nordica la schi alpin, din cadrul Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci. Titlul olimpic a fost castigat de Maria Hoefl-Riesch, din Germania.

Ania Caill, locul 50 la al doilea antrenament la coborare

Schioarea romana Ania Caill 18 ani) a ocupat, vineri, pozitia a 50-a la cel de-al doilea antrenament disputat pe partia olimpica de la Soci, fiind cronometrata cu timpul de un minut, 50 de secunde si 5 zecimi, informeaza fis-ski. com.

Maria Hoefl-Riesch si-a pastrat titlul olimpic la super-combinata. Reprezentanta Romaniei, pe locul 22

Reprezentanta Romaniei in proba de super-combinata de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, Ania Monica Germaine Caill, s-a clasat pe locul 22, medalia de aur fiind cucerita de sportiva germana Maria.

JO Soci: Biatlonista Eva Tofalvi, locul 22 la sprint - Anastasia Kuzmina, campioana olimpica la Soci

Sportiva Eva Tofalvi s-a clasat, duminica, pe locul 22 in proba de sprint 7,5 kilometri din cadrul concursului de biatlon de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, informeaza site-ul oficial al competitiei.

JO 2014: Ania Caill, locul 34 in cursa de coborare a supercombinatei de schi alpin

Schioarea Ania Monica Germaine Caill a incheiat, luni, pe locul 34 cursa de coborare din cadrul supercombinatei de schi alpin de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, informeaza site-ul oficial al competitiei.

actualitate, 21:30