09:30

Simona Halep s-a retras de la Qatar!

Simona Halep s-a retras de la WTA Qatar, competitie programata in perioada 23-29 februarie. continuă pe Antena3

WTA Dubai: Simona Halep, in semifinale (3-6, 6-2, 6-2 cu Aryna Sabalenka)

Dupa un prim set in care coordonatele au semanat cu cele de la Adelaide, din urma cu cateva saptamani atunci cand Aryna a castigat), Simona Halep a facut ajustarile necesare. A servit mai aspru, a stat mai aproape de linie, a variat si a plimbat-o pe adversara, obligand-o sa greseasca. A rezultat o victorie 3-6, 6-2, 6-2, dupa o ora si 35 de minute) si o calificare meritata in semifinalele turneului Premier de la Dubai. Urmatoarea adversara: Jennifer Brady.

VIDEO Simona Halep, campioana la Dubai dupa o finala dramatica cu Elena Rybakina (3-6, 6-3, 7-6(5)

Timp de doua ore si 26 de minute, Simona si Elena si-au impartit lovituri precum pugilistii. Au fost numarate, s-au ridicat, au continuat lupta si a rezultat o finala dramatica in care era greu de intuit cine va castiga. Halep a avut nervii mai tari intr-un tiebreak al decisivului in care orice era posibil. Campioana de la Wimbledon a cucerit al doilea trofeu la Dubai Premier) dupa un meci epic cu Rybakina 3-6, 6-3, 7-65)). Simona Halep, dupa ce a castigat titlul de la Dubai: Acum sunt aproape moarta.

Ultima ora: Simona Halep s-a retras de la Doha

Simona Halep 28 ani, 2 WTA) s-a retras din turneul Premier 5 de la Doha, cu cateva ore inainte de disputarea finalei de la Dubai cu Elena Rybakina Kazahstan). Anuntul oficial a fost facut de WTA Insider, care a si publicat o varianta revizuita a tabloului principal, in care locul contantencei este preluat de Aryna Sabalenka Belarus).

Simona Halep, dupa ce a invins-o pe Sabalenka la Dubai: A fost greu sa-mi gasesc ritmul. E foarte puternica

O noua victorie pentru Simona Halep! Romanca, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a invins-o peArina Sabalenka, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai.

WTA Doha: Simona Halep s-a retras Aryna Sabalenka ii ia locul in turul secund

Simona Halep, cap de serie numarul 2, a decis sa se retraga din turneul de la Doha, potrivit WTA Insider. Aryna Sabalenka, adversara romancei din sferturile competitiei de la Dubai, ii va lua locul in turul secund de la Qatar Open.

Simona Halep s-a retras din turneul de tenis de la Doha

Jucatoarea romacentna de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, s-a retras din turneul WTA de la Doha, dotat cu premii totale de 2. 695 dolari, care va ancepe luni, a anunapoundat WTA Insider.

Simona Halep s-a retras de la Doha. Cand urma sa joace romanca si cu cine a fost inlocuita

Simona Halep a castigat detasat semifinala cu Jennifer Brady, asa ca s-a calificat in finala de la Dubai. Marele meci va avea loc maine, iar cele doua jucatoare par a fi in forma pentru a da tot ce au mai bun pe teren. Simona Halep o va infrunta de aceasta data pe Elena Rybakina, o .

Semifinale WTA Dubai: Simona Halep contra Jennifer Brady. Care este planul americancei

Simona Halep a trecut de Aryna Sabalenka in sferturi, iar acum romanca se pregateste de o noua confruntare cu Jennyfer Brady. Ce plan are americanca si ce spune Halep despre victoria anterioara? Semifinale WTA Dubai: Simona Halep Jennifer Brady Halep face din nou Romania mandra! Simona a a trecut de Ons Jabeur in optimile .

actualitate, 09:30