09:15

E tristete la Dinamo, dupa eliminarea din Cupa Romaniei. Stoican il felicita pe Niculescu

Surpriza optimilor Cupei Romaniei, eliminarea FC Dinamo, scor 1-0, de catre CS Mioveni, a produs neliniste in randul oficialilor dinamovisti. Tehnicianul Flavius Stoican a declarat ca este tristete la club, dar ca il felicita pe antrenor adversarilor, fostul dinamovist Claudiu Niculescu, pentru victorie. continuă pe România Liberă

Dinamo iese din Cupa Romaniei

Echipa fostului dinamovist Claudiu Niculescu a produs o noua surpriza in Cupa Romaniei, dupa eliminarea detinatoarei trofeului, Astra Giurgiu, in faza 16-imilor. CS Mioveni s-a impus la limita in fata lui Dinamo, scor 1-0, si s-a calificatin faza sferturilor de finala gratie golului inscris in prima repriza de brazilianul Roberto Ayza.

CS Mioveni elimina Dinamo din Cupa Romaniei

Bourceanu a revenit pe teren, la meciul din Cupa Romaniei, dupa cinci luni de absenta

Alexandru Bourceanu a revenit pe teren, la meciul disputat de Steaua in Cupa Romaniei, dupa ce a absentat cinci luni de zile din cauza unei accidentari. Jucatorul imprumutat de campioana Romaniei de la Trabzonspor a evoluat inca din primul minut.

Stoican dupa eliminarea lui Dinamo din Cupa Romaniei: Niculescu va ajunge mare antrenor

Pe langa amaraciunea pricinuita de eliminarea formatiei sale, Dinamo, in optimile de finala ale Cupei Romaniei, antrenorul Flavius Stoican a tinut sa sublinieze ca antrenorul celor de la CS Mioveni, fostul dinamovist Claudiu Niculescu, va ajunge un nume de referinta in meseria de antrenor.

Program si Rezultate Cupa Romaniei

Apasati aici pentru rezultatele si progamul la zi din Cupa Romaniei, pe care le puteti gasi mereu ca buton in sectiunea aferenta acestei competitii.

Cupa Romaniei, optimi: Dinamo, eliminata, Steaua, calificata in sferturi

CS Mioveni pare revelatia Cupei Romaniei. Cel putin pana acum. CS MIoveni a eliminate Dinamo, in optimi, dupa ce in runda precedent a scos din lupta pentru Cupa Romaniei detinatoarea trofeului, Astra Giurgiu.

Surpriza in Cupa Romaniei. Dinamo, eliminata de CS Mioveni

CS Mioveni, echipa care evolueaza in liga a doua, continua seria surprizelor in Cupa Romaniei. Dupa ce in primul tur a eliminat detinatoarea trofeului, Astra Giurgiu, formatia argeseana a trecut in optimile.

VIDEO Emil Sandoi viseaza la Europa: Cupa Romaniei ne poate duce in cupele europene

Antrenorul CS Universitatea Craiova, Emil Sandoi declara ca echipa sa nu va desconsidera Cupa Romaniei, avand in vedere ca aceasta competitie ii va putea duce in cupele europene.

Gilca a convocat sase jucatori de la tineret pentru Cupa Romaniei

Costel Gilca se confrunta cu mari probleme de efectiv inaintea meciului de Cupa Romaniei cu CSMS Iasi, partida programata marti seara de la ora 20:30 si care va fi live text pe Onlinesport. ro .

VIDEO Cupa Romaniei: CSMS Iasi - Steaua Bucuresti 0-1 / CS Mioveni - Dinamo Bucuresti 1-0

Dinamo Bucuresti a fost eliminata, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a fost invinsa, la Pitesti, de divizionara secunda CS Mioveni, scor 1-0 1-0). Steaua s-a calificat in sferturile competitiei dupa ce a invins CSMS Iasi prin golul marcat de Nicusor Stanciu in minutul 89.

actualitate, 09:15