15:00

VIDEO Alexander Zverev, in finala de la Miami - Duel cu John Isner pentru castigarea turneului

Alexander Zverev 5 ATP) a facut pasul spre finala turneului Masters de la Miami, dupa o victorie in doua seturi, scor 7-64), 6-2, obtinuta impotriva lui Pablo Carreno Busta 19 ATP). Pentru trofeul care i-a revenit in 2017 lui Roger Federer, Zverev se va lupta cu John Isner. continuă pe Hotnews

VIDEO Alexander Zverev a cstigat duelul generatiei cu Nick Kyrgios si s-a calificat n sferturi la Miami -*- VIDEO Alexander Zverev a cstigat duelul generatiei cu Nick Kyrgios si s-a calificat n sferturi la Miami

Alexander Zverev cap de serie numarul patru) si-a respectat de aceasta data statutul de favorit si a castigat meciul disputat impotriva colegului de generatie Nick Kyrgios 17). Germanul s-a impus in oglinda 6-4, 6-4), la capatul unui meci de o ora si 12 minute in care a fost jucatorul mai constant.

VIDEO Alexander Zverev a cstigat duelul generatiei cu Nick Kyrgios si s-a calificat n sferturi la Miami

VIDEO Alexander Zverev a castigat duelul generatiei cu Nick Kyrgios si s-a calificat in sferturi la Miami

VIDEO ATP Miami: Final de drum pentru Juan Martin del Potro - John Isner, in ultimul act al competitiei dupa o victorie in doua seturi

John Isner 17 ATP), favorit 14, a pus capat seriei impresionante de victorii consecutive 15) reusite de Juan Martin del Potro 6 ATP) in acest an. Americanul s-a impus in doua seturi, scor 6-1, 7-62), calificandu-se astfel pentru prima data in finala turneului de la Miami si pentru a patra oara in ultimul act al unei competitii Masters 1.

VIDEO ATP Miami: Alexander Zverev si Pablo Carreno Busta, calificati in semifinale

Alexander Zverev 5 ATP) isi continua cursa catre castigarea celui de-al treilea sau titlu de categorie Masters 1. 000, dupa ce l-a invins in sferturi pe croatul Borna Coric 39 ATP), scor 6-4, 6-4. Pentru un loc in marea finala a competitiei de la Miami, Zverev se va duela cu spaniolul Pablo Carreno Busta, cap de serie numarul 19, care l-a eliminat pe sud-africanul Kevin Anderson, favoritul numarul 6, scor 6-4, 5-7, 7-6 6).

SLOANE STEPHENS- JELENA OSTAPENKO LIVE ONLINE STREAM - FINALA MIAMI OPEN

SLOANE STEPHENS- JELENA OSTAPENKO LIVE ONLINE STREAM - FINALA MIAMI OPEN Duelul campioanelor in finala de la Miami. Castigatoarea de la Roland Garros de anul trecut, Jelena Ostapenko, o va infruna in ultimul act.

Jelena Ostapenko si Sloane Stephens se vor infrunta in finala Miami Open. Cand se joaca meciul

Letona Jelena Ostapenko, locul 5 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat in finala Miami Open, .

actualitate, 15:00