18:00

Optimile Wta

Ana Bogdan, eliminata in optimi la WTA Lleida

Ana Bogdan s-a oprit in optimile turneului WTA 125 de la Lleida, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Mayar Sherif, scor 3-6, 6-4, 1-6.

WTA Lleida: Ana Bogdan s-a calificat in optimi dupa o victorie blitz

Ana Bogdan s-a calificat in optimile turneului WTA 125 de la Lleida, dupa ce a invins-o clar pe iberica Nuria Parrizas-Diaz.

VIDEO WTA Madrid: Capat de drum pentru jucatoarea momentului - Eliminata de campioana de la Australian Open

Seria fantastica de 15 victorii consecutive a americancei Danielle Collins s-a oprit in optimile turneului WTA 1000 de la Madrid, faza a competitiei in care aceasta a fost invinsa de Aryna Sabalenka, scor 4-6, 6-4, 6-3.

Favorita numarul zece, eliminata in optimi la WTA Madrid

Daria Kasatkina a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Yulia Putintseva, scor 6-3, 2-6, 2-6.

Campioana de la US Open, eliminata in optimi la WTA Madrid

Coco Gauff a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Madison Keys, scor 4)6-7, 6-4, 4-6.

Aryna Sabalenka, calificare chinuita in optimi la Madrid - Set pierdut cu locul 183 WTA

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Robin Montgomery, scor 6-1, 5)6-7, 6-4.

Jucatoarea de 16 ani a eliminat campioana de la Wimbledon in turul trei la WTA Madrid

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Marketa Vondrousova, scor 7-5, 6-1.

Lidera mondiala, calificare dupa doua seturi in sferturile de finala ale WTA Stuttgart

Iga Swiatek si-a respectat statutul de favorita si a debutat cu o victorie in fata Elisei Mertens in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, scor 6-3, 6-4.

WTA Rouen: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturi Set castigat la zero in fata unei jucatoare din Top 50

Gabriela Ruse a reusit o victorie importanta in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen in fata frantuzoaicei Clara Burel 44 WTA), scor 6-0, 2-6, 6-3.

Emma Raducanu, calificare in optimi la WTA Stuttgart - A eliminat o tripla castigatoare de Grand Slam

Emma Raducanu a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Angelique Kerber, scor 6-2, 6-1.

Fosta lidera mondiala, eliminata in optimi la WTA Rouen

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Sloane Stephens, scor 6-3, 6-2.

Gabriela Ruse, in optimi la WTA Rouen - A invins clar o jucatoare mai bine clasata

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Nao Hibino locul 85 mondial).

Doua favorite eliminate in optimi la WTA Charleston

Beatriz Haddad Maia si Elina Svitolina au fost eliminate in optimile turneului WTA de la Charleston, dupa ce au fost invinse de Veronika Kudermetova si Elise Mertens.

WTA Charleston: Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturi Duel cu una dintre favorite

Jaqueline Cristian a trecut de optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston, dupa victoria in fata americancei Emma Navarro 20 WTA), scor 6-3, 5-7, 6-1.

Anca Todoni, eliminata in optimi la WTA Bogota

Dupa un parcurs excelent, Anca Todoni s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, invinsa de Camila Osorio 85 WTA), scor 7-64), 6-4.

Jaqueline Cristian, duel cu o favorita in optimi la WTA Charleston - Ora de start a partidei

Emma Navarro s-a calificat in optimile turneului WTA 500 de la Charleston, faza a competitiei in care sportiva din SUA o va intalni pe romanca Jaqueline Cristian.

WTA Bogota: A treia favorita, eliminata de o fosta jucatoare de Top 10

Sara Sorribes Tormo a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Bogota, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Sara Errani, scor 2-6, 6-4, 4-6.

Jaqueline Cristian a produs surpriza la Charleston

Jucatoarea Jaquline Cristian s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston, Statele Unite, dupa ce a eliminat una dintre favorite.

Jaqueline Cristian, in optimi la WTA Charleston - Victorie importanta contra unei finaliste de Grand Slam

Jaqueline Cristian a produs surpriza si s-a calificat in optimile de la WTA Charleston, sportiva noastra trecand de Madison Keys favorita 8, finalista de Grand Slam) dupa un meci electrizant, scor 3-6, 6-3, 6-3.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului WTA Bogota

Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa ce a invins-o in trei seturi pe ucraineanca Katarina Zavatka, scor 2-6, 6-3, 6-4. Bara 29 ani, 178 WTA) s-a impus dupa doua ore si 23 de minute, intr-un meci intrerupt luni din cauza ploii, in primul set, la .

actualitate, 18:00