01:05

Ehf League

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Handbal: CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

CS Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

CS Dinamo s-a calificat in sferturile EHF European League la handbal masculin

CS Dinamo Bucuresti a reusit calificarea in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a castigat in deplasare cu echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Handbal (m): Dinamo, victorie mare in turul optimilor EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, s-a impus in fata echipei Bjerringbro-Silkeborg Danemarca), scor 37-34 18-16), in mansa tur din optimile EHF European League.

Romania va avea o echipa in finala EHF European League! Gloria Bistrita si Dunarea Braila se dueleaza in penultimul act

Formatiile CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud si HC Dunarea Braila vor fi adversare in semifinalele EHF European League, conform tragerii la sorti efectuate astazi la Graz. Romania va avea o echipa in editia din acest an a celei de doua competitii valorice din handbalul feminin european, dupa ce Gloria Bistrita se va duela cu Dunarea Braila .

Duel romanesc in semifinalele EHF European League

Aceasta dupa ce la tragerea la sorti programata marti intr-una dintre semifinale au fost extrase sa se infrunte doua formatii din Liga Florilor.

Duel romanesc in Final Four-ul EHF European League la handbal feminin

Gloria Bistrita si Dunarea Braila se vor intalni in Turneul Final Four al European League la handbal feminin, conform tragerii la sorti de marti.

Dunarea Braila s-a calificat la turneul final al EHF European League la handbal feminin

HC Dunarea Braila s-a calificat la turneul final al competitiei feminine de handbal EHF European League, dupa ce a invins cu scorul de 26-25 10-12) echipa croata RK Podravka Vegeta Koprivnica, duminica seara, pe teren propriu, la Buzau, in mansa a doua a sferturilor de finala.

Dunarea Braila se alatura Gloriei Bistrita in Final Four-ul EHF European League

Formatia de handbal feminin Dunarea Braila s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce le-a eliminat in sferturile competitiei pe croatele de la HC Podvraka. Dupa ce in meciul tur castigasera cu 32-26, brailencele s-au impus si in returul disputat in Sala Sporturilor din Buzau, cu scorul de 26-25, si merg in Final .

Gloria Bistrita, in Final Four-ul EHF European League

Formatia de handbal feminin CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud s-a calificat la Final Four-ul EHF European League, dupa ce a invins pe teren propriu echipa maghiara Motherson Mosonmagyarovari KC, cu scorul de 27-25, in returul sferturilor de finala. Echipa antrenata de Florentina Pera a condus in prima repriza la o diferenta de trei goluri, 6-3, 8-5, .

EHF Champions League: CSM Bucuresti vs Krim Ljubljana - O simpla formalitate

CSM Bucuresti - Krim Ljubljana, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului pentru sferturile de finala din Liga Campionilor, este programat, duminica, 24 martie, de la ora 17:00, la Sala Polivalenta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Gloria Bistrita e in Final Four-ul EHF European League, dupa o victorie de poveste cu unguroaicele VIDEO

Maine, Dunarea Braila are o misiune mai usoara.

Romania ar putea avea doua echipe in Final Four-ul EHF European League! Dunarea Braila si Gloria Bistrita, victorii in prima mansa a sferturilor

Romania ar putea avea doua reprezentante in semifinalele EHF European League, a doua competitie valorica a handbalului feminin, dupa ce HC Dunarea Braila si CS Gloria Bistrita-Nasaud au obtinut victorii in prima mansa a sferturile de finala. HC Dunarea Braila e cu un pas si jumatate la turneul Final Four al competitiei, dupa ce a .

EHF European League: infrangeri pentru Dinamo si CSM Constanta in ultimele meciuri din grupe Campioana s-a calificat in optimi

Dinamo Bucuresti si CSM Constanta au pierdut ultimele meciuri din cadrul Grupei Principale IV a EHF European League la handbal masculin, dar campioana Romaniei obtinuse deja calificarea in optimi.

EHF European League: Dinamo, in play-off-ul pentru sferturi - Victorie cu CSM Constanta

Dinamo Bucuresti s-a calificat in play-off-ul pentru sferturile competitiei EHF European League, dupa ce a invins echipa CSM Constanta, scor 33-25 16-11), in penultimul meci din Grupa Principala IV.

Handbal: Dinamo Bucuresti, invinsa de Sporting Lisabona

CS Dinamo Bucuresti a fost invinsa de echipa Sporting Lisabona, cu scorul de 35-33 17-18), marti seara, in capitala Portugaliei, intr-un meci din Grupa a IV-a principala a competitiei masculine de handbal EHF European League.

HC Dunarea Braila, in sferturile de finala ale EHF European League

Formatia de handbal feminin HC Dunarea Braila s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League, dupa ce a surclasat echipa germana Thuringer HC, cu 33-23, pe teren propriu, intr-un meci din Grupa B. Dupa un prim sfert de ora echilibrat, Dunarea a preluat controlul si s-a desprins pe tabela, iar la pauza a .