01:05

VIDEO Basel - Real Madrid 0-1/ Seria victoriilor continua

Real Madrid a ajuns la 15 victorii consecutive in toate competitiile dupa succesul, scor 1-0, obtinut pe terenul celor de la FC Basel. Cristiano Ronaldo a inscris unicul gol, in minutul 35. Galacticii au maxim de puncte in Grupa B. continuă pe Hotnews

Real Madrid aproape de egalarea unui record istoric

Cu un succes miercuri seara pe terenul lui FC Basel echipa Real Madrid ar egala un record al victoriilor consecutive.

Real Madrid transfera o tanara speranta a fotbalului spaniol

Jucatorul Marco Asensio, in varsta de 18 ani, a fost transferat de Real Madrid, care l-a achizitionat de la Mallorca pentru suma de 3,5 milioane euro. Tanarul a semnat cu Real pentru cinci sezoane.

Ancelotti negociaza prelungirea intelegerii cu Real Madrid

Carlo Ancelotti negociaza prelungirea contractului cu Real Madrid, intelegerea sa fiind in prezent valabila pana in 2016.

Real Madrid vrea sa ii prelungeasca intelegerea lui Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti a castigat Liga Campionilor cu Real Madrid in sezonul trecut, La Decima fiind mult timp o obsesie pentru echipa de pe Santiago Bernabeu. Florentino Perez vrea sa ii prelungeasca contractul antrenorului liderului din Primera Division, actuala intelegere expirand in 2016.