00:07

VIDEO Irina Begu, meci dramatic cu Johanna Konta - Calificare in sferturi dupa ce a salvat doua mingi de meci

Irina Begu si Johanna Konta au oferit un meci greu de privit pentru cei cu probleme cardiace. Britanica a avut doua mingi de meci, in timp ce Irina a fructificat de-abia a noua sansa de a inchide partida din optimile Gippsland Trophy. A fost 4-6, 7-610), 7-64) pentru jucatoarea noastra. continuă pe Hotnews

Gippsland Trophy: Irina Begu, in turul doi dupa un meci de mare lupta cu Saisai Zheng (Rezultatele zilei)

Irina Begu 79 WTA) s-a calificat in turul secund al turneului Gippsland Trophy de categorie 500) de la Melbourne, dupa ce a trecut de Saisai Zheng China 42 WTA).

Irina Begu, in optimi la Gippsland Trophy - Victorie dupa un meci de mare lupta cu Aliaksandra Sasnovich

Irina Begu 79 WTA) a obtinut calificarea in optimile turneului Gippsland Trophy dupa un meci de mare lupta cu Aliaksandra Sasnovich 90 WTA).

Irina Begu produce surpriza la Melbourne

In primul meci oficial din 2021 jucatoarea Irina Begu a eliminat-o pe chinezoaica Saisai Zheng la Gippsland Trophy de la Melbourne, turneu WTA 500.

Programul zilei de joi la Gippsland Trophy - Cand vor juca Simona Halep si Irina Begu

Organizatorii de la Gippsland Trophy au facut public programul zilei de joi, una in care vor juca in sferturi Simona Halep cu Ekaterina Alexandrova) si Irina Begu duel cu Naomi Osaka).

Irina Begu s-a calificat in optimile de finala ale Gippsland Trophy

Irina Begu, locul 79 WTA, s-a calificat, marti, in optimile de finala ale turneului de categorie WTA 500 Gippsland Trophy, dupa ce a invins-o, marti, cu scorul de 5-7, 6-4, 6-4, pe sportiva Aliaksandra Sasnovici din Belarus, locul 90 WTA,.

actualitate, 00:07