01:06

VIDEO Liga Campionilor: Steaua a fost eliminata in play-off de Ludogoret dupa lovituri de departajare, scor 7-6 la general/ Cel mai negru cosmar: Egalati in min 90. Moti apara doua penaltiuri

Steaua a cunoscut miercuri seara cel mai negru cosmar al sau de la partida cu Middlesbrough. Parca toate elementele s-au imbinat pentru umilinta campioanei Romaniei. Elevii lui Galca au luat gol chiar in minutul 90, era 1-1 la general si se intra in prelungiri. Varela a scapat singur spre poarta bulgarilor si este faultat de portarul Stoianov care primeste cartonasul rosu. Cum bulgarii au efectuat toate schimbarile, in poarta lui Ludogoret a intrat fundasul Cosmin Moti. Am inceput sa speram. Au urmat loviturile de la 11 m cu dinamovistul Moti in poarta, care pareaza doua lovituri de pedeapsa ducand-o meritat pe Ludogoret in grupele Ligii Campionilor. Cosmin Moti, eroul serii in play-off: A fost o decizie de moment sa intru in poarta/ Am facut fericiti si zeci de mii de romani!Patron Ludogoret: O tribuna a stadionului se va numi Moti. Meciurile serii in play-off: Athletic Bilbao 3-1 Napoli; Malmo 3-0 Salzburg; Leverkusen 4-0 Kobenhavn; Arsenal 1-0 Besiktas. continuă pe Hotnews

Liga Campionilor Rezultatele serii din play-off: Zenit, Porto, BATE, Maribor si Apoel merg in grupe

Zenit Sankt Petersburg si FC Porto au indeplinit o simpla formalitate dupa victoriile obtinute in deplasare si merg in grupele Ligii Campionilor. BATE Borisov si Apoel confirma evolutiile bune din ultimii ani, iar Maribor a produs supriza chiar pe terenul celor de la Celtic Glasgow. vezi rezultatele serii si ce partide se disputa miercuri.

Seara cu multe goluri in play-off-ul Ligii Campionilor. Primele echipe calificate in grupe. Celtic, eliminata a doua oara

Celtic Glasgow a fost eliminata pentru a doua oara din Liga Campionilor, in acelasi sezon, dupa un joc modest in dubla mansa disputata in fata slovenilor de la Maribor. Scotienii se consoleaza, totusi, cu gandul ca vor juca in grupele Europa League.

Play-off Liga Campionilor: Echipele calificate in grupe si programul zilei de miercuri

Cinci echipe s-au calificat, marti seara, in grupele Ligii Campionilor, in urma primelor meciuri din returul play-off-ului. Steaua urmeaza sa afle in grupele carei competitii va juca, miercuri, dupa ce va disputa returul cu Ludogo .

Live text: Ludogorets- Steaua, ora 21.45, in play-off-ul Ligii Campionilor

Meci de totul sau nimic pentru Steaua si Ludogorets in aceasta seara. Cele doua combatante lupta pentru un loc in grupele celei mai importante competitii continentale interclubluri, Liga Campionilor.

Surpriza de proportii la US Open: Dominika Cibulkova a fost eliminata in primul tur de o jucatoare de 15 ani

Jucatoarea slovaca Dominika Cibulkova locul 13 mondial) a spus fost eliminata surprinzator in primul tur de la US Open de o jucatoare in varsta de 15 ani.

CM de Judo: Corina Caprioriu a fost eliminata in primul tur, la categoria 57 kilograme

Corina Caprioriu, judoka la categoria 57 kilograme, a fost eliminata in primul tur al Campionatului Mondial de judo de la Celiabinsk Rusia). Ea a pierdut in fata sportivei Cheng-Ling Lien Taipei China).

LIVE Playoff Liga Campionilor Ludogoret-Steaua 0-0

Mansa retur a confruntarii dintre Ludogoret si Steaua este transmisa LIVE TEXT, minut cu minut, pe site, miercuri seara, incepand cu ora 21:45. Apasati aici pentru a primi informatii in timp real de la fata locului.

LIVE Playoff Liga Campionilor Ludogoret-Steaua 0-0, ratare Keseru

LIVE Playoff Liga Campionilor Ludogoret-Steaua (21:45)

Programul meciurilor de azi in Liga Campionilor

La finalul acestei zilei vom cunoaste numele primelor echipe calificate in grupele Ligii Campionilor dupa meciurile din faza playoff.

actualitate, 01:06