25 Mai.

Surpriza de proportii la US Open: Dominika Cibulkova a fost eliminata in primul tur de o jucatoare de 15 ani

Jucatoarea slovaca Dominika Cibulkova locul 13 mondial) a spus fost eliminata surprinzator in primul tur de la US Open de o jucatoare in varsta de 15 ani. continuă pe Adevărul

CM de Judo: Corina Caprioriu a fost eliminata in primul tur, la categoria 57 kilograme

Corina Caprioriu, judoka la categoria 57 kilograme, a fost eliminata in primul tur al Campionatului Mondial de judo de la Celiabinsk Rusia). Ea a pierdut in fata sportivei Cheng-Ling Lien Taipei China).

Tenis: Irina-Camelia Begu a fost eliminata in turul doi la US Open

Irina-Camelia Begu, locul 61 WTA, a ratat, miercuri, calificarea in turul trei la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, relateaza Mediafax. Begu a fost invinsa, in turul doi, cu scorul de 2-6, 6-4, 6-1,.

Prima romanca a fost eliminata de la US Open: Irina Begu a parasit turneul dupa un meci de mare lupta

Bucuresteanca de 24 de ani fost invinsa in turul II, insa va primi o suma consistenta pentru traseul pe care l-a avut la Flushing Meadows.