08:30

VIDEO Manchester United - Chelsea 2-0/ Lupta pentru titlu, relansata

Manchester United a castigat cu 2-0 derbiul cu Chelsea, din etapa cu numarul XXXIII din Premier League. Meciul a avut loc pe Old Trafford. In urma acestui rezultat, a fost relansata lupta pentru titlul de campioana, Tottenham aflandu-se acum la doar patru puncte de liderul Chelsea. continuă pe Hotnews

Dinamo invinge Viitorul si revine puternic in lupta pentru titlu

Victoria obtinuta de Dinamo in fata celor de la Viitorul, scor 2-1, readuce echipa din Stefan cel Mare cu sanse reale in lupta pentru titlu si condimenteaza puternic finalul de sezon in Liga 1.

Asa am trait Anderlecht - Manchester United 1-1. Eficienta maxima pentru gazde

De la 22:05 transmitem live text meciul dintre Anderlecht Bruxelles si Manchester United din prima mansa a sferturilor de finala ale Europa League. La gazde evolueaza internationalii Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu.

Anderlecht salveaza remiza cu Manchester United. Un sut pe poarta, un gol

Cu Nicolae Stanciu printre titulari si Alexandru Chipciu pe teren in partea secunda, Anderlecht Bruxelles a obtinut in extremis remiza in meciul cu Manchester United, scor 1-1, joi seara, in turul sferturilor de finala din Europa League.

LIVE Anderlecht - Manchester United (22:05)

LIVE Anderlecht - Manchester United 0-0. Stanciu titular, Chipciu rezerva

LIVE Anderlecht - Manchester United 0-1. Probleme de securitate intr-un alt meci din Europa League

VIDEO Europa League: Anderlecht - Manchester United 1-1/ Belgienii au egalat pe final de meci

In cea mai asteptata confruntare a serii, Anderlecht a incheiat la egalitate cu Manchester United, scor 1-1, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Europa League. Condusa cu 1-0 pana in minutul 86, Anderlecht a egalat la primul sut pe spatiul portii si pastreaza sanse la calificarea in semifinalele competitiei.

Remiza pentru Anderlecht in duelul cu Manchester United

Anderlecht Bruxelles a a terminat la egalitate cu Manchester United, 1-1, joi seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Europa League. La Anderlecht au jucat ambii.

Europa League: Anderlecht vs Manchester United, capul de afis din sferturile de finala

Joi se vor disputa partidele din mansa tur a sferturilor de finala din Europa League. Anderlecht, formatie la care evolueaza romanii Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu, o va infrunta pe Manchester United, cel mai dificil adversar pe care belgienii il puteau intalni in aceasta faza a competitiei. Intalnirea dintre cele doua echipe va avea loc pe stadionul Constant Vanden Stock din Bruxelles, de la ora 22:05.

Surpriza zilei in Europa: Chelsea, catastrofala in derby-ul cu United. Lupta pentru titlu, aruncata in aer

Dintr-o formatie care parea ca a pus o mana pe trofeu cu mult inainte de terminarea Premier League, trupa pregatita de Antonio Conte a ajuns acum intr-o situatie alarmanta.

actualitate, 08:30