08:00

Weekend de vis: Se joaca sferturile Euro 2020! La ce sa ne asteptam, in urmatoarele doua zile

Dupa 21 de zile, in care am asistat la 44 de meciuri desfasurate in toata Europa, turneul final a ajuns la ultima sa parte. Iar vineri si sambata sunt programate cele patru confruntari care vor alcatui tabloul semifinalelor. Apoi, nebunia se muta, in intregime, in Anglia. continuă pe Adevărul

Francezii, gafa uriasa inainte de sferturile Euro 2020. Ce au spus despre Istvan Kovacs

Arbitrul Istvan Kovacs a fost confundat la Euro 2020. Ziaristii francezi nu se descurca prea bine cu sora mai mica din Est. Desi legaturile Romaniei cu Franta sunt istorice, inca se produc gafe sau incurcaturi. UEFA insasi a deschis seria confuziilor, atribuind Bucurestiului o partida ce s-a desfasurat, de fapt, in Budapesta. Francezii, gafa uriasa .

Fanii englezi interzisi la Roma pentru Anglia - Ucraina, meci din sferturile EURO 2020

Suporterii englezi nu vor putea sa-si sustina favoritii din tribunele lui Stadio Olimpico impotriva Ucrainei, chiar daca sunt vaccinati impotriva Covid sau prezinta teste negative.

Cand locul 3 e peste locul 1: Ce arata calificarea Ucrainei in sferturile Euro 2020

Dupa ce a facut furori, ca jucator, Andriy Sevcenko scrie acum istorie pentru fotbalul ucrainean din postura de selectioner.

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Anglia, fara suporteri in sferturile de finala de la Euro 2020. Ce se intampla cu fanii nationalei Albionului

Anglia ar putea juca in sferturile de finala de la Euro 2020 fara sa fie incurajata de suporteri. Dupa victoria istorica in fata Germaniei, cu 2-0, nationala Albionului se va deplasa, pentru prima ora la acest turneu final, in afara tarii. Partida contra Ucrainei, de sambata, 3 iulie, va fi gazduita de Stadio Olimpico din .

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important.

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei.

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .

FRF: Zero cazuri de Covid-19 la Bucuresti la Euro 2020, la partidele gazduite de Arena Nationala

Federatia Romana de Fotbal a anuntat, joi, ca pe durata partidelor gazduite de Bucuresti la Euro 2020 nu a fost consemnat vreun caz de infectare cu Covid-19. Bucurestiul a organizat patru meciuri de la turneul final: trei din faza grupelor si optimea de vis dintre Franta si Elvetia.

actualitate, 08:00