05:15

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei. continuă pe Adevărul

Euro 2020 optimi: Italia cauta sa-si valideze statutul in fata Austriei Tara Galilor, duel echilibrat contra Danemarcei

Euro 2020 intra sambata in faza a doua a competitiei, cea a etapelor eliminatorii. in primele doua optimi de finala, Italia, cu un joc solid, intalneste Austria, in timp ce Tara Galilor are un duel echilibrat cu Danemarca.

Euro 2020 optimi: Olanda - Cehia si derby-ul Belgia - Portugalia, meciurile zilei

A doua zi a optimilor la Euro 2020 aduce doua meciuri tari: Olanda - Cehia si Belgia Portugalia. Duleurile vor fi LiveBlog pe HotNews si Live pe ProTV.

Euro 2020, optimi: Italia se chinuie teribil cu Austria, are nevoie de prelungiri pentru calificarea in sferturi

Italia, una dintre marile favorite la castigarea trofeului, a tremurat serios in optimile de finala de la Euro 2020 si a invins Austria abia dupa minutele suplimentare, 2-1 0-0, 0-0).

Euro 2020, optimi: Nimic putred in Danemarca! Tara Galilor, eliminare rusinoasa de la turneul final

Danemarca a invins, sambata seara, la Amsterdam, cu scorul de 4-0 1-0), nationala Tarii Galilor, in optimile de finala de la Euro 2020.

Anglia vs Germania, marele duel al optimilor (Programul zilei la Euro 2020)

Anglia vs Germania, poate cel mai tare duel al optimilor, deschide ziua de marti, 29 iunie, la Euro 2020 si se va disputa pe Wembley. Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a acestei faze eliminatorii, la Glasgow.

Reactia lui Mbappe dupa ce a ratat penaltiul care a eliminat Franta de la Euro 2020

Arena Nationala a fost martora la o seara istorica pentru Romania si de trista amintire pentru Franta, echipa care a fost eliminata in optimile Euro 2020 de Elvetia. Mbappe a ratat penaltiul decisiv trimitandu-si echipa acasa. Dupa partida, acesta a transmis un mesaj pe retelele de socializare.

Euro 2020, optimi:Belgia elimina campioana europeana!Cristiano Rolando termina turneul in genunchi

Reprezentativa Belgiei s-a calificat, duminica seara, in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins, in optimile competitiei, Portugalia, scor 1-0 1-0).

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

Euro 2020: Spania, calificare spectaculoasa in sferturi - Victorie contra Croatiei dupa prelungiri (5-3)

Spania a inceput cu stangul optimea cu Croatia dupa ce portarul Unai Simon a reusit un autogol de cascadorii rasului. A urmat insa un meci fantastic, cu rasturnari de scor si cu reveniri incredibile. S-a incheiat 5-3 pentru iberici, la capatul unui duel care a avut nevoie de 120 de minute pentru a putea fi stabilita o invingatoare. Trupa lui Luis Enrique este in sferturi la Euro 2020.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

actualitate, 05:15