18:00

Wimbledon: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, eliminati in sferturi dupa patru ore si 32 de minute si cinci mingi de meci ratate

Perechea formata din Horia Tecau si Jean-Julien Rojer favoriti 5) a parasit in sferturi competitia de la Wimbledon, dupa ce a fost invinsa in cinci seturi, scor 6-4, 3-6, 8)6-7, 6-4, 11-9, de columbienii Juan-Sebastian Cabal si Robert Farah 2). Meciul a durat patru ore si 32 de minute. continuă pe Hotnews

Wimbledon: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, in sferturi

Perechea Horia TecauJean-Julien Rojer, cap de serie numarul 5, s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

Tecau, la trei meciuri de trofeul de la Wimbledon: Horia si Jules au stat doua si jumatate pe teren in optimi

Horia Tecau tocmai si-a egalat cea mai buna performanta la All-England Club, atingerea sferturilor. Romanul de 34 de ani a ajuns la trei prezente in aceasta faza, dupa cele din 2013 si 2015.

Wimbledon: Novak Djokovic si Rafael Nadal, in sferturi dupa victorii in trei seturi

Novak Djokovic si Rafael Nadal nu au intampinat probleme in optimile competitiei de la Wimbledon. Cei mai bine clasati jucatori din clasamentul ATP au castigat in trei seturi partidele disputate impotriva francezului Ugo Humbert 66 ATP), respectiv portughezului Joao Sousa 69 ATP) si s-au calificat in sferturi.

actualitate, 18:00