00:07

250 Birmingham

Sorana Cirstea, eliminata in optimile de finala la WTA Birmingham de locul 72 mondial

Sorana Cirstea 38 WTA) a ratat prezenta in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Birmingham, dupa ce a fost invinsa de poloneza Magdalena Frech 72 WTA), scor 6-3, 61)-7, 6-4.

Sorana Cirstea a fost eliminata in optimi la Birmingham

Sorana Cirstea, locul 38 WTA si cap de serie 8,, a fost eliminata, joi, in optimile de finala alel turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

WTA Birmingham: Ana Bogdan s-a calificat pe tabloul principal al turneului

Ana Bogdan 60 WTA) a reusit calificarea pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham, care se va desfasura in perioada 19-25 iunie.

Ana Bogdan a ajuns in finala calificarilor pentru turneul WTA Birmingham

Ana Bogdan 60 WTA) a facut un pas mare spre tabloul principal al turneului WTA 250 de la Birmingham, dupa ce a trecut de britanica Naiktha Bains 311 WTA), scor 6-1, 6-3.

Gabriela Ruse a ratat calificarea pe tabloul principal de la WTA Nottingham

Gabriela Ruse favorita opt in aceasta faza a competitiei) a ratat calificarea pe tabloul principal de la WTA Nottigham, de categorie 250.

Simona Halep debuteaza la Bad Homburg. La ce ora joaca romanca

Simona Halep debuteaza la Bad Homburg. Fostul lider mondial n-are timp de pauza. Dupa ce a ajuns in semifinalele turneului de la Birmingham unde a fost eliminata dramatic de brazilianca Beatriz Haddad Maia 26 de ani, 32 WTA), romanca ia startul in competitia WTA 250 de la Bad Homburg Germania. Simona Halep o va intalni .

WTA: Ons Jabeur si Beatriz Haddad Maia, campioane dupa ce adversarele lor s-au retras in finalele de la Berlin si Birmingham

Ons Jabeur si Beatriz Haddad Maia au castigat turneele pe iarba de la Berlin WTA 500), respectiv Birmingham WTA 250), in urma finalelor disputate duminica.

Simona Halep si Sorana Cirstea, eliminate dramatic in semifinale la WTA Birmingham

Simona Halep a condus cu 3-1 in setul decisiv al meciului cu Beatriz Haddad Maia, dar si-a pierdut de trei ori la rand serviciul si sportiva din Brazilia a obtinut calificarea in finala turneului pe iarba de la Birmingham. in cealalta semifinala a competitiei de categorie WTA 250, Sorana Cirstea a servit de doua ori in momentul in care conducea cu 5-4 in tiebreakul celui de-al treilea set, dar nu a reusit sa ramana concentrata si a fost invinsa de Shuai Zhang.

Simona Halep si Sorana Cirstea vor juca duminica in semifinale la WTA Birmingham Ploaia a dat programul peste cap

Simona Halep vs Beatriz Haddad Maia) si Sorana Cirstea vs Shuai Zhang) trebuiau sa evolueze sambata in semifinalele turneului pe iarba de la Birmingham, dar ploaia nu a fost de acord si organizatorii au fost obligati sa modifice programul. Astfel, sportivele noastre vor juca duminica in penultimul act al competitiei de categorie WTA 250.

Beatriz Haddad Maia, declaratie bizara inaintea semifinalei cu Simona Halep de la WTA Birmingham

Inaintea confruntarii cu Simona Halep din seminifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham, Beatriz Haddad Maia a declarat ca nu-si aminteste cand a jucat cu sportiva din Romania.

WTA Bad Homburg: Simona Halep si-a aflat adversara din primul tur - Cum arata traseul virtual al sportivei noastre

Calificata in semifinalele turneului de la Birmingham, Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al competitiei WTA 250 de la Bad Homburg 18-25 iunie), in urma tragerii la sorti care a avut loc vineri.

Adversara Simonei Halep din semifinalele de la WTA Birmingham - A castigat ultimul turneu la care a participat

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in semifinalele turneului pe iarba de la Birmingham, competitie de categorie WTA 250.

WTA Birmingham: Monica Niculescu si Gabriela Ruse, eliminate in sferturi de principalele favorite ale probei de dublu

Perechea formata din Monica Niculescu si Gabriela Ruse a fost eliminata, vineri, in sferturile probei de dublu din cadrul turneului WTA 250 de la Birmingham.

Simona Halep in semifinale la Birmingham

Simona Halep, locul 20 mondial si favorita 2, s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

Cand vor juca Simona Halep si Sorana Cirstea in semifinale la WTA Birmingham

Organizatorii turneului pe iarba de la Birmingham au anuntat programul zilei de sambata, 18 iunie, una in care Simona Halep si Sorana Cirstea vor evolua in semifinalele competitiei de categorie WTA 250.

Ce a spus Simona Halep dupa ce s-a calificat in semifinale la WTA Birmingham

Simona Halep a inceput mai greu meciul cu Katie Boulter, dar a reusit sa isi ridice nivelul jocului si s-a impus dupa o ora si 15 minute, scor 6-4, 6-1 Dupa calificarea in semifinalele competitiei de la Birmingham WTA 250), a doua favorita a vorbit despre problemele intampinate in partida de vineri.

Favorita numarul 2 la Birmingham, turneu WTA de categorie 250, Simona Halep s-a calificat in semifinale dupa o victorie categorica.

Totul functioneaza cum trebuie. Simona Halep e in semifinale la Birmingham

Simona Halep, locul 20 mondial si favorita 2, s-a calificat in semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

Sorana Cirstea, in semifinalele de la Birmingham

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA 250 pe iarba de la Birmingham Anglia), dotat cu premii totale de 251. 750 de dolari, dupa ce a invins-o pe croata Donna Vekic cu 5-7, 6-3, 6-4. Cirstea 32 ani, 36 WTA), a sasea favorita, s-a impus dupa doua ore si jumatate, in care a reusit 5 .

WTA Birmingham: Gabriela Ruse, eliminata de o favorita in optimi Romanca a condus cu break in setul decisiv

Gabriela Ruse 55 WTA) a fost eliminata in optimile turneului pe iarba de la Birmingham, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Shuai Zhang 54 WTA).

actualitate, 00:07