14:00

500 Dubai

Ugo Humbert a castigat turneul ATP de la Dubai

Francezul Ugo Humbert a castigat turneul ATP 500 de la Dubai, dupa ce l-a invins in finala de sambata pe kazahul Aleksandr Bublik, in doua seturi, scor 6-4, 6-3. Numarul 18 mondial, Humbert a obtinut cu aceasta ocazie al saselea sau titlu in circuitul profesionist si al doilea de categoria ATP 500, dupa cel obtinut .

ATP Dubai: Doua retrageri si un favorit important eliminat Tabloul semifinalelor

Sferturile de finala ale turneului ATP 500 de la Dubai au adus retragerile lui Jiri Lehecka si Sebastian Korda, dar si eliminarea celui de-al treilea favorit, polonezul Hubert Hurkacz.

ATP Dubai: Victorii in optimi pentru principalii favoriti Duelurile din sferturile de finala

Zi fasta pentru principalii favoriti la turneul ATP 500 de la Dubai, care s-au calificat in sferturile de finala ale competitiei. Singura exceptie a fost Karen Khachanov, eliminat de Jiri Lehecka.

Senzatia momentului din tenisul masculin, victorie mare la ATP Dubai (Rezultatele zilei)

Jakub Mensik a castigat deja 16 meciuri in 2024, iar jucatorul de 18 ani s-a calificat in turul doi la turneul ATP 500 de la Dubai, dupa ce l-a invins pe Borna Coric fost ocupant al locului 12 mondial).

Jaqueline Cristian, eliminata in calificarile de la Dubai

Intrata in calificarile turneului WTA 500 de la Dubai cu sansa a 12-a pentru accederea pe tabloul principal, Jaqueline Cristian a pierdut in fata unei jucatoare din afara topului 100 mondial.

Medana Oprea, dezvaluiri din culisele Nuntii Anului, cu 500 de invitati: Alin a plans, ca un copil. Povestea din spatele rochiilor de mireasa, cu perle aduse tocmai din Dubai EXCLUSIV

Alin si Medana Oprea, au fost mirii anului, vinerea trecuta, cand si-au jurat credinta. Medana ne-a oferit, in exclusivitate pentru Playtech Stiri, detalii interesante, din culisele nuntii lor de basm, unde, pentru cateva minute, a si plouat cu galeata: E semn de belsug. Alin Oprea si Medana au avut Nunta Anului Medana a avut o .

Vacantele de Paste, mai scumpe si cu 30%. Suma colosala platita de un cuplu pentru a petrece 11 zile la Los Angeles

Romanii care isi doresc sa plece in vacanta de Paste scot din buzunar, in acest an, sume cu 20-30% mai mari decat anul trecut. Majoritatea covarsitoare 80%) prefera destinatii din strainatate, precum Dubai, Grecia, Spania, Turcia sau Maldive, unde platesc pentru un sejur de la 500 de euro pana la cateva mii de euro. in .

Medvedev, campion la Dubai. Al treilea titlu consecutiv pentru rus in circuit

Daniil Medvedev a castigat, sambata, finala turneului ATP 500 de la Dubai in fata conationalului sau Andrey Rublev.

Prima infrangere pentru Djokovic in acest an

Liderul mondial Novak Djokovic a fost invins, vineri, in sferturile de finala la turneul WTA 500 de la Dubai.

Castigator de Grand Slam, in semifinale la ATP Dubai Duel cu liderul mondial

Daniil Medvedev a reusit o victorie lejera in sferturile de finala ale turneului ATP 500 de la Dubai, in fata croatului Borna Coric 20 ATP).

ATP Dubai: Victorie pentru liderul mondial, in fata castigatorului de la Marsilia

Novak Djokovic si-a respectat statului si l-a invins in sferturile de finala ale turneului ATP 500 de la Dubai pe castigatorul de la ATP Marsilia, din urma cu o saptamana.

Alexander Zverev, primul rezultat notabil dupa accidentarea de la Roland Garros

Al saptelea favorit al turneului, Alexander Zverev, a reusit calificarea in semifinalele turneului ATP 500 de la Dubai, dupa victoria reusita impotriva lui Lorenzo Sonego 67 ATP).

Dueluri tari in sferturile de finala la ATP Dubai

Liderul mondial Novak Djokovic, Andrey Rublev si Daniil Medvedev au trecut fara probleme de optimile de finala de la turneul ATP 500 de la Dubai si se pregatesc pentru sferturile de finala.

ATP Dubai: Liderul mondial, fara emotii in sferturile de finala

Novak Djokovic a reusit o victorie lejera in optimile de finala ale turneului ATP 500 de la Dubai, trecand in doua seturi de Tallon Griekspoor.

ATP Dubai: Elevul lui Toni Nadal, invins surprinzator de locul 67 mondial

Aventura lui Felix Auger-Aliassime la turneul ATP 500 de la Dubai a fost una scurta: elevul lui Toni Nadal a fost invins in optimi de Lorenzo Sonego.

VIDEO ATP Dubai: Al doilea favorit, in sferturi dupa ce a salvat cinci mingi de meci consecutive

Andrey Rublev a reusit o revenire senzationala in meciul cu Alejandro Davidovich Fokina locul 29 mondial) si s-a calificat in sferturile turneului ATP 500 de la Dubai.

Revenire cu emotii pentru Novak Djokovic dupa titlul de la Australian Open

Liderul mondial Novak Djokovic si-a facut revenirea in circuitul ATP cu ocazia turneului de 500 de puncte de la Dubai.

Novak Djokovic explica evolutia mai slaba de la ATP Dubai contra locului 130 mondial

Novak Djokovic a avut ceva emotii in meciul cu Tomas Machac, liderul mondial avand nevoie de tiebreak in setul decisiv pentru a trece de ocupantul locului 130 ATP. Sarbul este in optimi la ATP Dubai, turneu de categorie 500.

ATP Dubai: Semifinalist de la Australian Open, eliminat in primul tur

Karen Khachanov, semifinalist anul acesta la Australian Open, a fost eliminat inca din runda inaugurala la turneul ATP 500 de la Dubai.

Jucatoarea romana de tenis Ana Bogdan s-a calificat pe tabloul principal la Dubai. Care alte romance sunt alaturi de ea

Ana Bogdan a reusit sa acceada pe tabloul principal de simplu al turneului WTA 500 de la Dubai Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 2. 468 de dolari, sambata, dupa ce a invins-o pe cehoaica Tereza Martincova cu 6-4, 7-5, in ultima runda a calificarilor.

actualitate, 14:00