14:15

Madrid Seturi

VIDEO Aryna Sabalenka, in finala la WTA Madrid dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in finala turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Elena Rybakina, scor 1-6, 7-5, 7-65).

ATP Madrid: Favoritul numarul trei, fortat sa se retraga in sferturi

Daniil Medvedev s-a oprit in sferturile turneului ATP de la Madrid, rusul fiind nevoit sa se retraga din duelul cu Jiri Lehecka, la scorul de 1-0 la seturi pentru ceh 6-4).

Adversarul lui Andrey Rublev din semifinalele ATP Madrid

Taylor Fritz a obtinut calificarea in semifinalele turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Francisco Cerundolo, scor 6-1, 3-6, 6-3.

Aryna Sabalenka, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a eliminat revelatia turneului - Tabloul complet

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Mirra Andreeva, scor 6-1, 6-4.

VIDEO Surpriza la ATP Madrid - Campionul en-titre a fost eliminat in sferturi

Carlos Alcaraz a fost eliminat in sferturile turneului ATP de la Madrid, dupa ce a fost invins in trei seturi de Andrey Rublev, scor 6-4, 3-6, 2-6.

Rublev il elimina pe Carlos Alcaraz de la Madrid dupa doua ore de joc

Carlos Alcaraz, tenismanul spaniol care ocupa locul 3 in clasamentul mondial, a suferit o infrangere in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid. Competitia, care dispune de premii totale in valoare de 7. 020 de euro, se desfasoara la Caja Magica. Alcaraz a fost invins in trei seturi, scorul final fiind 4-6, .

Primii doi favoriti, calificare dupa set pierdut in sferturile ATP Madrid

Jannik Sinner si Carlos Alcaraz nu au avut o misiune usoara in optimile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid. Primii doi favoriti au avut nevoie de cate trei seturi pentru calificarea in sferturi.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi

Beatriz Haddad Maia i-a furat liderei mondiale primul set la actuala editie a WTA Madrid, Iga Swiatek fiind nevoita sa revina de la 0-1 pentru a obtine o calificare muncita in semifinalele de la Caja Magica 4-6, 6-0, 6-2).

Tabloul complet al optimilor ATP Madrid

Karen Khachanov este ultimul jucator calificat in optimile turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Flavio Cobolli, scor 7-5, 6-4.

Jucatorul momentului in circuitul ATP, in optimi la Madrid

Jannik Sinner a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Pavel Kotov, scor 6-2, 7-5.

Favorita numarul zece, eliminata in optimi la WTA Madrid

Daria Kasatkina a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Yulia Putintseva, scor 6-3, 2-6, 2-6.

VIDEO L-a invins si apoi i-a implinit un vis - Cum si-a bucurat Rafael Nadal adversarul de la ATP Madrid

Rafael Nadal a reusit luni sa se califice in optimi la ATP Madrid, dupa un meci de peste trei ore impotriva lui Pedro Cachin, incheiat in trei seturi, scor 6-1, 5)6-7, 6-3.

Rafael Nadal, calificare muncita in optimi la ATP Madrid - Meci de peste trei ore

Rafael Nadal s-a calificat luni in optimile turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Pedro Cachin, scor 6-1, 5)6-7, 6-3.

Campioana de la US Open, eliminata in optimi la WTA Madrid

Coco Gauff a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Madison Keys, scor 4)6-7, 6-4, 4-6.

Jucatoarea de 17 ani, calificare in sferturile WTA Madrid - A eliminat inca o favorita

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jasmine Paolini, scor 7-62), 6-4.

Daniil Medvedev, in optimi la ATP Madrid - Rusul, la un pas de a fi eliminat

Daniil Medvedev a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Madrid, dupa ce a trecut in trei seturi de Sebastian Korda, scor 5-7, 7-64), 6-3.

WTA Madrid: Campioana de Grand Slam, eliminata in optimi - Set pierdut cu 6-0

Ons Jabeur a avut parte de un sezon dificil, dar pare ca si-a regasit forma la turneul WTA 1000 de la Madrid. Sportiva din Tunisia s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko.

Aryna Sabalenka, calificare chinuita in optimi la Madrid - Set pierdut cu locul 183 WTA

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Robin Montgomery, scor 6-1, 5)6-7, 6-4.

Jaqueline Cristian, eliminata in turul 3 la Madrid Open de cea mai in forma jucatoare a momentului

Jucatoarea Jaqueline Cristian a fost invinsa de americanca Danielle Collins dupa un meci de trei seturi.

actualitate, 14:15