01:05

Aur la sarituri pentru Larisa Iordache, la Cupa Mondiala.

Gimnasta romana Larisa Iordache a cucerit medalia de aur in concursul feminin de sarituri din cadrul etapei de Cupa Mondiala de la Doha, desfasurat joi, relateaza Agerpres. Reprezentanta tarii noastre s-a clasat pe primul loc in finala, cu un total de 14,337 puncte, dupa cele doua sarituri din concurs 14,575 si 14,100) reusind sa le devanseze pe Teja Belak Slovenia) 14,100 pct, Wong Hiu Ying Angel Hong Kong) 13,812 pct. De mentionat ca Larisa Iordache a fost a patra in . continuă pe România Liberă

Larisa Iordache a castigat medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, joi, medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha, sportiva fiind calificata si in finalele competitiei de vineri la sol si barna, informeaza.

Larisa Iordache, aur la Doha

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, joi, medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha, dotata cu premii totale de 50. 000 de dolari, sportiva fiind calificata si in finalele competitiei de vineri la sol si barna.

Victor Valdes (FC Barcelona) a suferit o ruptura de ligamente si ar putea rata Cupa Mondiala

Portarul echipei FC Barcelona, Victor Valdes, a suferit o ruptura la ligamentul incrucisat anterior al genunchiului drept si ar putea rata Cupa Mondiala din Brazilia, a anuntat clubul catalan, potrivit Mediafax.

Barcelona l-a pierdut pe Valdes. Poate rata si Cupa Mondiala

Grea lovitura pentru clubul FC Barcelona in finalul acestui sezon competitional, dupa ce portarul titular Victor Valdes s-a accidentat grav la meciul cu Celta Vigo din etapa a 30-a a campionatului spaniol.