01:05

Larisa Iordache a castigat medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, joi, medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha, sportiva fiind calificata si in finalele competitiei de vineri la sol si barna, informeaza. continuă pe B1

Larisa Iordache, aur la Doha

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, joi, medalia de aur in finala la sarituri, la Cupa Mondiala de la Doha, dotata cu premii totale de 50. 000 de dolari, sportiva fiind calificata si in finalele competitiei de vineri la sol si barna.

Aur la sarituri pentru Larisa Iordache, la Cupa Mondiala.

Gimnasta romana Larisa Iordache a cucerit medalia de aur in concursul feminin de sarituri din cadrul etapei de Cupa Mondiala de la Doha, desfasurat joi, relateaza Agerpres. Reprezentanta tarii noastre s-a clasat pe primul loc in finala, cu un total de 14,337 puncte, dupa cele doua sarituri din concurs 14,575 si 14,100) reusind sa le devanseze pe Teja Belak Slovenia) 14,100 pct, Wong Hiu Ying Angel Hong Kong) 13,812 pct. De mentionat ca Larisa Iordache a fost a patra in .