19:00

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, a fost eliminata, in optimile turneului de Grand Slam australian, de canadianca Eugenie Bouchard, cap de serie numarul 7, scor 1-6, 7-5, 2-6. continuă pe România Liberă

VIDEO. Australian Open 2015. Begu, eliminata de Bouchard, dupa un meci strans. Cea mai buna performanta din cariera

Australian Open 2015. Reactia Simonei Halep dupa calificarea in optimi. Ce spune de eliminarea lui Federer

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, a spus ca va intalni din nou o adversara dificila, in optimi, dupa meciul greu pe care l-a avut cu Mattek-Sands. Romanca a mai spus ca a surprins-o eliminarea prematura a lui Roger Federer, de pe tabloul de la masculin.

Australian Open 2015. Begu merge mai departe si la dublu. A eliminat favorita numarul 14

Irina-Camelia Begu le-a eliminat, alaturi de Lara Arruabarrena Spania), pe chinezoaicele Zhaoxuan Yang/Qiu Yu Ye, a 14-a pereche favorita a turneului. Begu continua competitie atat la dublu, cat si la simplu.

Australian Open 2015. Halep, calificata in optimi dupa un meci dificil cu Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5. Care este urmatoarea adversara

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in optimile turneului de Grand Slam, dupa ce a invins-o pe americanca Bethanie Mattek-Sands, locul 258 WTA, cu scorul de 6-4, 7-5.

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu s-a calificat in optimi, dupa 6-4, 6-4 cu Witthoeft. Urmeaza Bouchard!

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu, 42 WTA, s-a calificat in optimile turneului de Grand Slam, dupa ce a invins-o cu scorul de 6-4, 6-4 pe Carina Witthoeft Germania), 104 WTA.

Australian Open 2015.Irina Begu a speriat-o pe Bouchard. Canadianca s-a certat in oglinda dupa setul al doilea

In optimile Australian Open, Irina Begu a cedat in trei seturi in fata jucatoarei din Canada, scor 1-6, 7-5, 2-6, dar a fost protagonista unei reveniri spectaculoase in setul al doilea.

Australian Open 2015. Raluca Olaru, eliminata din turneul de dublu

Australian Open 2015. Perechea Raluca-Ioana Olaru/Tatjana Maria Romania/Germania) a parasit turneul de dublu, dupa ce a fost eliminata inca din primul tur.

Australian Open 2015. Programul romanilor, 23 ianuarie: Cand joaca Halep, Begu si ceilalti trei de la dublu

AUSTRALIAN OPEN 2015 A patra zi a primului Grand Slam al anului va fi una destul de aglomerata pentru romani. Simona Halep si Irina Begu vor continua cu parcursul lor in proba de simplu, in timp ce la dublu vor evolua alti trei jucatori din Romania.

Australian Open 2015. Programul romanilor, 25 ianuarie: Begu, Halep si Tecau, in aceeasi zi

Australian Open 2015. A saptea zi a turneul de Grand Slam va fi una cu nume importante din tenisul romanesc, aliniate la filei. Simona Halep si Irina-Camelia Begu joaca, in optimile probei de simplu feminin, in timp ce Horia Tecau va evolua in primul tur al probei de dublu mixt.

actualitate, 19:00