07:00

Borussia Dortmund

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Seara victoriilor la limita in Liga Campionilor: Atletico Madrid-Borussia Dortmund 2-1 PSG-Barcelona 2-3

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, conform agerpres. ro. Rodrigo De Paul 4) si Samuel Lino 32) au semnat golurile madrilenilor, la care portarul roman Horatiu Moldovan a luat loc pe banca de rezerve, .

Victorie la limita a lui Atletico in fata Borussiei Dortmund, dupa un final incandescent care putea schimba soarta meciului

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza!

Formatia spaniola Atletico Madrid s-a impus la limita in duelul cu Borussia Dortmund de pe teren propriu, in turul sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta .

Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta

Echipa FC Barcelona a revenit de la 1-2 in deplasare cu Paris Saint-Germain si a castigat in final, cu 3-2, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza! .

Spectacol in Champions League. PSG Barcelona 2-3 si Atletico Borussia 2-1

Duelurile din sferturile de finala ale Champions League au continuat si miercuri, 10 aprilie, cand au fost programate partidele dintre Atletico Madrid Borussia Dortmund si PSG Barcelona. Seara spectaculoasa in Champions League. Barcelona revine, avand 3-2 cu PSG, iar Dortmud a reusit sa reduca din diferenta .

LiveBlog Champions League: PSG vs Barcelona Atletico Madrid Dortmund O noua rasturnare de scor

PSG vs Barcelona si Atletico Madrid vs Borussia Dortmund sunt partidele de miercuri din primul tur al sferturilor de finala ale Champions League. Meciurile sunt transmise LiveBlog de HotNews. ro de la ora 22:00.

Dueluri de gala in Champions League: Cine transmite la tv PSG - Barcelona si Atletico Madrid - Borussia Dortmund

Primele doua meciuri din sferturile Champions League le-au oferit 10 goluri iubitorilor fotbalului, iar partidele de miercuri seara de la ora 22:00) se anunta a fi la fel de spectaculoase: PSG vs Barcelona si Atletico Madrid vs Borussia Dortmund.

PSG si Barcelona promit un duel spectaculos in sferturile Ligii Campionilor

Ziua de miercuri, 10 aprilie, este rezervata altor doua sferturi de finala din Liga Campionilor. Paris Saint-Germain primeste vizita celor de la FC Barcelona intr-un duel al revansei pentru campioana Frantei, in timp ce duelul dintre Atletico Madrid si Borussia Dortmund se anunta unul extrem de echilibrat, deschis oricarui rezultat.

Leverkusen, cu o mana pe trofeul Bundesligii! Aspirinele au profitat de infrangerea lui Bayern Munchen

Bayer Leverkusen, liderul autoritar din Bundesliga, a trecut la limita pe teren propriu de Hoffenheim, cu scorul de 2-1, si s-a distantat la 13 puncte de rivala Bayern Munchen, care a fost invinsa cu 2-0 de Borussia Dortmund. Hoffenheim a deschis scorul in prima repriza, prin Maximilian Beier 33), insa Leverkusen a revenit pe final .

Bayern Munchen, esec in Der Klassiker

Bayern Munchen a pierdut derby-ul cu rivala Borussia Dortmund, scor 2-0, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 27 din Bundesliga.

actualitate, 07:00