09:45

Brazilia Serbia

Cartelul balcanic se scufunda, in timp ce Spania confisca 2,7 tone de cocaina la bordul unei nave mari

Actiunile simultane din Serbia si Spania au condus la arestarea liderului drogurilor si a cinci dintre afiliatii sai de baza. Europol a sprijinit destructurarea unei mari organizatii de trafic de droguri, investigata in cadrul Cartelului balcanic al Grupului operational coordonat de Europol. Operatiunea condusa de Serbia a implicat autoritati de aplicare a legii din Brazilia, .

AFM: S-a dorit sabotarea Programului Casa Verde Fotovoltaice, site-ul a fost atacat in 9 iunie

Site-ul Administratiei Fondului pentru Mediu AFM) a fost tinta unui atac informatic, pe 9 iunie. Vizat ar fi fost chiar Programul Casa Verde Fotovoltaice. Site-ul AFM, tinta unui atac cibernetic Administratia Fondului pentru Mediu a anuntat, luni, ca site-ul institutiei, www. afm. ro, a fost tinta unui atac de tip DDoS Distributed Denial of Service), fiind aproximativ 3,6 milioane de cereri de accesare din tari precum: Thailanda, Hong Kong, China, India, Korea de Sud, Bangladesh, SUA, Brazilia, Argentina, Yemen, Africa de Sud, Croatia, Rusia, Ungaria si Serbia.

BRAZILIA - CAMERUN 0-1 ; SERBIA - ELVETIA 2-3 Brazilienii nu au ratat, nici ei, ocazia sa se balaceasca in noroi

Dupa ce te-ai fript cu Portugalia, Spania si Franta iti vine sa sufli si in Brazilia. Cum nici antrenorul Tite nu s-a prapadit cu firea in alcatuirea primului unsprezece, nu ne-am mai facut iluzii, ca sa nu avem deziluzii. Brazilienii au stat 90 de minute pe marginea piscinei cu noroi si in prelungiri s-au cufundat cu totul in ea.

Asa am trait ultimele meciuri din faza grupelor la Cupa Mondiala: Camerun - Brazilia si Serbia - Elvetia

Vineri seara, de la 21:00, am transmis live text in aceasta pagina meciurile Camerun - Brazilia si Serbia - Elvetia din Grupa G la Cupa Mondiala.

Brazilia, a doua echipa calificata matematic in optimile Cupei Mondiale din Qatar! Elvetia, condamnata sa joace un meci de totul sau nimic cu Serbia

Echipa nationala a Braziliei a castigat partida cu Elvetia, luni seara, si s-a calificat matematic in optimile Cupei Mondiale din Qatar. Tot in Grupa G, Serbia si Camerun au oferit astazi poate cea mai spectaculoasa partida din prima parte a turneului. Desi au condus cu 3-1, sarbii s-au vazut egalati in doar cateva minute si au scapat printre degete sansa de ajunge la acelasi numar de puncte cu Elvetia, cu care vor juca un meci decisiv in ultima runda a grupelor.

Asa am trait Brazilia - Elvetia

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Brazilia - Elvetia din Grupa G la Cupa Mondiala. Camerun si Serbia au remizat in primul meci al zilei. Programul va fi completat Portugalia - Uruguay 21:00).

Brazilia Elvetia 1-0, FOTO VIDEO. Casemiro a inscris golul prin care Selecao s-a calificat in optimile Campionatului Mondial de Fotbal, Edi Iordanescu a fost la meci

Brazilia Elvetia a fost un meci incrancenat, cu putine ocazii. S-a jucat destul de tare pentru ca echipa care castiga duelul ar fi obtinut calificarea in optimile competitiei. Sud-americanii au inceput meciul fara Neymar, accidentat in partida cu Serbia, iar vedetele din atac au incercat sa-si faca jocul. S-au apropiat de poarta adversa, au .

Camerun si Serbia au remizat, scor 3-3, intr-un meci din Grupa G

Ziua de luni a inceput spectaculos la Cupa Mondiala cu sase goluri marcate in remiza dintre Camerun si Serbia, echipe care obtin primele lor puncte in grupa din care mai fac parte Brazilia si Elvetia.

Asa am trait Coreea de Sud - Ghana

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Coreea de Sud - Ghana 15:00), meci din Grupa H la Cupa Mondiala din Qatar. Camerun si Serbia au remizat in primul meci al zilei. Programul va fi completat de Brazilia - Elvetia 18:00) si Portugalia - Uruguay 21:00).

Serbia provoaca un scandal diplomatic urias la CM 2022: Transmite ura si xenofobie

Inainte de meciul cu Brazilia, pierduta de sarbi, in vestiarul jucatorilor lui Dragan Stojkovici a fost afisat un steag care include si statul Kosovo.

FIFA, procedura impotriva Serbiei dupa meciul cu Brazilia de la Cupa Mondiala. Fotbalistii sarbi au afisat un steag cu Kosovo facand parte din tara lor

FIFA a anuntat sambata ca a demarat proceduri impotriva Federatiei de fotbal din Serbia, in conditiile in care fotbalistii sarbi ar fi agatat in vestiar un steag cu provincia Kosovo facand parte din tara lor, joi, la partida cu Brazilia de la Cupa Mondiala din Qatar, transmite Reuters.

Neymar si inca un jucator al Braziliei nu mai joaca in grupe! Anuntul facut de sud-americani

Neymar 30 ani) a parasit terenul accidentat in meciul dintre Brazilia si Serbia din prima runda a grupelor Campionatului Mondial din Qatar, scor 2-0. Acesta si Danilo nu vor mai juca in faza grupelor pentru Brazilia, dupa efectuarea unor analize amanuntite in aceasta dimineata, dupa accidentarile suferite in meciul cu Serbia, potrivit sport. ro.

Brazilia il pierde pe Neymar pentru urmatoarele doua meciuri. A 26-a accidentare din ultimii noua ani

Neymar s-a ales cu o entorsa la glezna in repriza secunda a partidei cu Serbia de la Cupa Mondiala si va absenta in urmatoarele doua partide sustinute de Brazilia la turneul final gazduit de Qatar.

Selectionerul Braziliei a anuntat care este situatia lui Neymar, dupa accidentarea din meciul cu Serbia. Cum arata glezna starului brazilian FOTO

Accidentarea lui Neymar a devenit o problema nationala in Brazilia. in timp ce medicul echipei a spus ca vor afla mai multe amanunte peste 24 de ore, selectionerul Tite a dat asigurari de jucatorul nu va rata acest Campionat Mondial, asta desi a parasit terenul in lacrimi. in presa din lumea intreaga a aparut fotografia .

Brazilia Serbia: 2-0. Gol spectaculos al lui Richarlison (VIDEO)

Brazilia a invins Serbia cu scorul de 2-0, in cadrul primei etape a Grupei G de la Cupa Mondiala din Qatar. Scorul la pauza a fost 0-0, deoarece brazilienii nu au fost suficient de decisi in fata portii dar, cu toate acestea, au dominat meciul si au facut un adevarat show la primul lor meci de la Cupa Mondiala. Neymar a tras primul la poarta sarbilor, cu o executie trimisa direct din corner, urmat de Casemiro si Raphinha. in urmatorul meci, nationala lui Tite se va confrunta luni, 28 noiembrie, de la ora 18:00 cu Elvetia, in timp ce Serbia se va duela cu Camerun la aceeasi data, insa de la ora 12:00. Repriza a doua a dezlantuit tribunele .

Brazilia-Serbia. Apararea, punctul forte al sarbilor. Neymar a ratat de la 11 metri

Brazilia a invins Serbia in meciul de la Cupa Mondiala. Sud-americanii au castigat cu 2-0.

Brazilia bonita! Multipla campioana mondiala incepe turneul final cu o victorie asteptata

In prima partida la Cupa Mondiala din Qatar, nationala Braziliei a trecut de Serbia, cu 2-0 0-0), prin dubla reusita de Richarlison.

BRAZILIA - SERBIA 2-0 Asteptari confirmate

Pomul laudat al primei etape a grupelor nu a rodit in prima repriza. Brazilia si Serbia au alergat, au combinat, doar portile nu le-au deranjat. Nu ne-am confruntat nici macar cu un exces de tehnicitate, sarbi, supranumiti la un moment dat brazilienii Europei, sunt acum mai mult atleti decat mingicari, iar brazilienii au lasat mingea sa alerge, fara sa-i ofere prea multe mangaieri.

Brazilia Serbia 2-0, FOTO VIDEO. Artistii din America de Sud, victorie in ritm de samba, fanii se gandesc la titlul cu numarul sase

Brazilia Serbia a fost meciul care a incheiat ziua de la Campionatul Mondial de Fotbal si specialistii asteptau un duel spectaculos. Prima repriza nu a fost deloc grozava, desi au fost ocazii. Neymar a incercat sa dea gol din corner, iar Vinicius a intrat in periculos in careu, dar cu toate acestea jucatorii par .

Nationala Cariocas debuteaza la Cupa Mondiala FIFA 2022

Brazilia si Serbia vor juca joi, 24 noiembrie 2022, de la ora 21:00, in Grupa G la Cupa Mondiala din Qatar. Partida va avea loc pe stadionul Lusail Iconic din Lusail si va fi arbitrata de iranianul Alireza Faghani.

actualitate, 09:45