08:46

BREAKING NEWS Turneul de tenis de la Indian Wells a fost anulat din cauza Coronavirusului

Turneul de la Indian Wells, cotat drept cel mai mare turneu de tenis dupa cele patru Grand Slam-uri, a fost anulat, dupa ce autoritatile americane au decretat urgenta de sanatate publica in zona Coachella Valley, ca urmare a confirmarii unui caz local de infectare cu Coronavirus, in noaptea de duminica spre luni. continuă pe Adevărul

Turneul de la Indian Wells a fost anulat. Jucatorii sunt nemultumiti

ATP si WTA au anuntat anularea turneului de la Indian Wells care urma sa se dispute in perioada 11-22 martie in statul american California.

CORONAVIRUS |Turneul de tenis de la Indian Wells, ANULAT

Turneul de tenis de la Indian Wells, editia 2020, a fost anulat din cauza riscurilor pe care le presupune virusul din China. Decizia a fost luata de organizatorii BNP Paribas Open in noaptea de duminica spre.

Stirea zilei in tenis: Turneul de la Indian Wells a fost anulat din cauza coronavirusului

Se actualizeaza.

Considerat de multi drept al cincilea turneu de Grand Slam, Indian Wells-ul nu-si va mai deschide portile la editia din 2020, anuntul fiind facut de organizatori in noaptea de duminica spre luni. Este o lovitura importanta data de coronavirus tenisului mondial, competitia Masters la ATP si Premier Mandatory la WTA fiind anulata.

Simona Halep s-a retras de la Indian Wells

Simona Halep a anuntat vineri seara ca s-a retras de la editia din acest an a Indian Wells, unul dintre turneele ei de casa.

Irina Begu a castigat turneul challenger de la Indian Wells - Salt important in clasamentul WTA

Irina Camelia Begu 104 WTA) a avut parte de o saptamana foarte buna la Indian Wells, jucatoarea noastra reusind sa castige turneul de categorie 125K. in finala, Irina a trecut de Misaki Doi 86 WTA), scor 6-3, 6-3.

Turneul de la Indian Wells, anulat din cauza coronavirusului

Turneul de tenis de la Indian Wells Statele Unite), unul dintre cele mai importante din circuitele .

Irina Begu campioana la Indian Wells

Jucatoarea Irina Begu a obtinut titlul in turneul de la Indian Wells, competitie WTA dotata cu premii totale in valoare de 125. 000 de dolari.

inca un forfait - Bianca Andreescu, detinatoarea trofeului, nu va participa la Indian Wells

Jucatoarea canadiana de tenis Bianca Andreescu, detinatoarea trofeului, a anuntat, sambata, ca nu va participa la turneul de la Indian Wells.

Simona Halep s-a retras de la Indian Wells Va lipsi si o finalista de anul trecut

Simona Halep, locul 2 WTA, si-a anuntat retragerea de la turneul de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells 11-22 martie).

actualitate, 08:46