19:15

Calificare pentru Simona Halep in turul 3 la Indian Wells

Dupa incalzirea pe care a facut-o la dublu alaturi de Elena-Gabriela Ruse, pentru Simona Halep au inceput lucrurile serioase la Indian Wells, turneu pe care l-a castigat in trecut. continuă pe Online Sport

Unde a gresit Simona Halep la Indian Wells. A spus-o cu gura ei

Fanii tenisului din sudul Californiei au avut primul gust din primele jocuri ale turneului. S-au jucat deja meciurile din turul doi la Indian Wells. Simona Halep, prezenta pe tabloul principal, a reusit sa treaca in turul doi de numarul 58 Marta Kostyuk. Cu putin noroc, daca nu era eliminata, Emma Raducanu ar fi intalnit-o in .

FOTO Ce a postat Simona Halep dupa calificarea in optimi la dublu - Cadoul primit dupa victorie

Simona Halep si Gabriela Ruse s-au calificat in optimile probei de dublu de la Indian Wells, iar la finalul duelului Simona a fost numai un zambet. Dovada stau postarile facute de fosta lidera a ierarhiei WTA.

Simona Halep, dupa calificarea in turul trei: Atitudinea mea nu a fost extraordinara

Calificata in turul trei de la Indian Wells dupa o victorie in doua seturi cu Marta Kostyuk, Simona Halep a declarat ca atitudinea ei nu a fost una extraordinara, dar continua sa munceasca pentru a reveni la forma din trecut.

Simona Halep castiga cu Marta Kostyuk si merge in turul 3, la Indian Wells

Simona Halep a trecut in turul trei al turneului de la Indian Wells de Marta Kostyuk. Sportiva 17 WTA) s-a impus in fata Martei Kostyuk 58 WTA), cu scorul de 7-62), 6-1, in turul doi .

Emma Raducanu, invinsa in turul 2 la Indian Wells. A fost doar un balon de sapun?

Mult asteptatul duel dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana pentru un alt turneu.

VIDEO Andy Murray, lovitura zilei la Indian Wells - Britanicul s-a calificat in turul al doilea (Rezultate)

Andy Murray s-a calificat in turul secund al turneului de categorie Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce a trecut in doua seturi de Adrian Mannarino. Fostul lider mondial a oferit lovitura zilei dupa ce s-a aparat excelent si l-a lobat pe francez.

Sorana Cirstea ajunge in turul 3 la Indian Wells

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, vineri, in turul 3 la turneul WTA 1000 de la Indian Wells, California, dupa ce a avut primul tur liber in calitate de favorita 32 pe tabloul de simplu.

Irina Begu in turul 2 la Indian Wells

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, miercuri seara, in turul secund la Indian Wells, turneu de categorie WTA 1000.

Incep emotiile pentru jucatoarele din Romania la Indian Wells

Doua jucatoare din tara noastra vor evolua, miercuri, in primul tur la Indian Wells, turneu WTA 1000.

Simona Halep nu o va mai intilni pe Emma Raducanu la Indian Wells

Simona Halep a debutat cu o victorie la cea de-a zecea prezenta la turneului de tenis de la Indian Wells, invingand cu 7-62), 6-1 pe ucraineanca Marta Kostyuk. Dupa un prim set strans Halep a terminat in pas de mars setul secund, favorita numarul 11 asteptand-o in turul 3 pe Emma Raducanu. Halep 30 ani, .

actualitate, 19:15