20:45

Calificarea Semifinalele

Veteranul italian Bonucci a ingropat-o pe Fenerbahce

Leonardo Bonucci a ratat lovitura de la 11 metri prin care Olympiacos Pireu a obtinut calificarea in semifinalele Conference League.

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, eliminata din Conference League! Echipele calificate in semifinalele competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a ratat calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost invinsa de pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges. in penultimul act al celei de-a treia competitii europeane s-au mai calificat Fiorentina, Aston Villa si Olympiakos Pireu. La Salonic, ambele goluri ale oaspetilor au fost .

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

Aston Villa in semifinalele Conference League dupa lovituri de departajare cu Lille

Echipa engleza Aston Villa a obtinut in extremis calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost condusa cu 2-0 de Lille in returul din Franta.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Novak Djokovic, calificare cu emotii in semifinale la Monte Carlo

Novak Djokovic a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alex De Minaur, scor 7-5, 6-4.

Jannik Sinner, jucatorul momentului din ATP, in semifinale la Monte Carlo

Jannik Sinner, cel mai in forma jucator din circuitul masculin, a obtinut vineri calificarea in semifinalele Mastersului de la Monte Carlo, italianul cap de serie doi) trecand dupa un meci de mare lupta de Holger Rune favorit 7), scor 6-4, 6-76), 6-3.

VIDEO Primul semifinalist al Mastersului de la Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas a obtinut vineri o noua victorie impotriva lui Karen Khachanov scorul directelor este 8-1 pentru grec), iar succesul 6-4, 6-2) i-a asigurat calificarea in semifinalele ATP Monte Carlo, turneu care face parte din categoria Masters.

Xavi si cea mai importanta realizare a Barcelonei dupa victoria cu PSG din Champions League

Barcelona a obtinut o victorie importanta pe terenul lui PSG si este mai aproape de calificarea in semifinalele Champions League. La finalul partidei de pe Parc des Princes, Xavi Hernandez antrenorul catalanilor) si-a felicitat jucatorii si a vorbit despre cea mai importanta realizare a formatiei blau-grana.

Snooker: Ronnie OSullivan, calificare la pas in semifinalele Tour Championship

Ronnie OSullivan a obtinut calificarea in semifinalele Tour Championship, dupa ce l-a invins fara emotii pe Ali Carter, scor 10-2.

U Cluj obtine calificarea in semifinalele Cupei Romaniei Betano cu gol in minutul 90+3

Partida de pe Cluj Arena dintre U Cluj si Hermannstadt se indrepta spre prelungiri, dar Anselmo a avut planuri sa incheie meciul in timpul regulamentar si sa califice Sepcile Rosii in semifinalele Cupei Romaniei Betano. Corvinul Hunedoara este prima semifinalista dupa victoria la scor cu CFR Cluj .

Minaur, in semifinalele EHF European Cup! Steaua a ratat calificarea

Formatia de handbal masculin Minaur Baia Mare s-a calificat in semifinalele EHF European Cup, desi a pierdut in deplasare, cu 28-30, returul cu echipa austriaca Bregenz Handball. in alt meci, Steaua a ratat calificarea in careul de asi, dupa ce a cedat in Islanda, in fata celor de la Valur, cu 30-36. Dupa ce in .

Irina Begu, calificare in semifinalele WTA Antalya

Irina Begu a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului Megasaray Hotels Open Antalya, Turcia), dupa ce a invins-o in doua seturi pe Polona Hercog, scor 6-4, 6-4.

ATP Miami: Al patrulea favorit s-a calificat in semifinale Cine poate completa careul de asi

Dupa Jannik Sinner si Daniil Medvedev, Alexander Zverev a reusit si el calificarea in semifinalele turneului ATP 1000 de la Miami, dupa victoria in fata lui Fabian Marozsan 57 ATP).

VIDEO Semifinala intre doua campioane de Grand Slam la WTA Miami

Victoria Azarenka si Elena Rybakina au obtinut calificarea in semifinalele de la WTA Miami turneu de categorie 1000) si se vor duela pentru un loc in marea finala a competitiei din Florida.

actualitate, 20:45