20:30

Campionul Mondial

Jucator cu patru titluri mondiale eliminat de un debutant la Crucible. O infrangere care ii pune cariera sub semnul intrebarii: Va fi o decizie grea

Joe OConnor a furnizat cea mai mare surpriza la editia din acest an la Campionatul Mondial de snooker. Blestemul de la Crucible continua. Campionul mondial din 2023 eliminat in primul tur. O alta mare surpriza e la orizont .

Fost castigator al Balonului de Aur, instalat pe banca unei formatii din Serie A

Udinese incearca sa se salveze de la retrogradare in ultimele etape ale sezonului din Serie A si a decis luni sa schimbe antrenorul. Campionul mondial Fabio Cannavaro se va ocupa de pregatirea echipei in urmatoarea perioada.

Blestemul de la Crucible continua. Campionul mondial din 2023 eliminat in primul tur. O alta mare surpriza e la orizont

Belgianul Luca Brecel a fost eliminat dramatic in primul tur la editia din acest an a Campionatului Mondial de snooker.

Max Verstappen, de neoprit! Olandezul s-a impus in Marele Premiu al Chinei

Pilotul olandez Max Verstappen Red Bull) a castigat Marele Premiu al Chinei, desfasurat duminica la Shanghai, a cincea etapa a Campionatului mondial de Formula 1. Campionul mondial en titre a plecat din pole-position si a reusit sa termine pe primul loc, devansandu-i pe britanicul Lando Norris McLaren-Mercedes) si pe coechipierului sau de la Red Bull, .

Formula 1: Max Verstappen, victorie si in MP al Chinei - Prezenta pe podium pentru McLaren

Max Verstappen Red Bull) a demonstrat din nou ca nu are rival in Formula 1 si s-a impus fara emotii in Marele Premiu al Chinei. Campionul mondial a fost urmat de Lando Norris McLaren), iar podiumul a fost completat de Sergio Perez Red Bull).

Surpriza mare la CM Snooker - Campionul mondial en-titre, eliminat incredibil in primul tur

Luca Brecel, care a surprins lumea snookerului castigand primul sau titlu mondial in 2023, a fost eliminat in primul tur al Campionatului Mondial de la Crucible, dupa ce a fost invins in frame decisiv de David Gilbert, scor 10-9.

Max Verstappen, victorie in prima cursa de sprint a anului

Campionul mondial Max Verstappen s-a impus, sambata, in cursa de sprint din cadrul Grand Prix-ului de Formula 1 al Chinei.

Max Verstappen, pole position in Marele Premiu de Formula 1 al Chinei. Tabloul complet al calificarilor de la Shanghai

Max Verstappen va pleca din pole position in Marele Premiu al Chinei. Campionul mondial en-titre, in varsta de 26 de ani, a terminat calificarile cu timpul 1:33. 660 si va pleca primul in cursa de la Shanghai.

Formula 1: Max Verstappen, pole position in China - Dezastru pentru Lewis Hamilton

Max Verstappen campionul mondial en-titre) a fost cel mai rapid in calificarile pentru Marele Premiu de Formula 1 din China, pilotul olandez urmand sa plece de pe prima pozitie a grilei de start in cursa de duminica este al 100-lea pole din istorie pentru Red Bull).

Formula 1: Max Verstappen nu a prins podiumul in calificarile cursei sprint contand pentru MP al Chinei

Max Verstappen campionul mondial en-titre) va pleca de pe locul 4 in prima cursa sprint a sezonului din Formula 1, cea contand pentru Marele Premiu al Chinei. Cel mai bun timp a fost stabilit de Lando Norris McLaren), englezul fiind urmat de Lewis Hamilton Mercedes) si Fernando Alonso Aston Martin).

Un fotbalist legendar revine pe teren la 58 de ani: imi voi indeplini un ultim vis

Romario s-a retras din fotbal in urma cu aproape 15 ani, dar campionul mondial din 1994 a anuntat ca se va intoarce pe teren la varsta de 58 de ani, informeaza AFP.

El este David Anghel, romanul care a castigat medalia de aur la Olimpiada Internationala de Matematica din Japonia

Campionul mondial la matematica este roman si s-a inscris in campania 100 de tineri pentru dezvoltarea Romaniei, desfasurata de Fundatia Dan Voiculescu.

Copilul-fenomen al sahului romanesc: a invins un german senior si a devenit candidat de maestru international FOTO

Micutul Vladimir Sofronie, de numai 11 ani, a devenit candidat de maestru international chiar in ziua in care a implinit aceasta varsta, la un turneu cu Ding Liren, campionul mondial en-titre, si cu Magnus Carlsen, cel mai bun sahist al tuturor timpurilor.

Messi, supergol la revenirea dupa accidentare. Americanii au dat cu artificii dupa reusita argentinianului VIDEO

Campionul mondial are 4 goluri in 4 meciuri pentru Inter Miami.

Victorie categorica obtinuta de Max Verstappen in Japonia

Campionul mondial Max Verstappen a revenit pe cea mai inalta treapta a podiumului prin victoria autoritara obtinuta in Marele Premiu al Japoniei de la Suzuka, a patra runda a sezonului de Formula 1. Rezultate complete din Marele Premiu al Japoniei Cum arata clasamentele din Formula 1 actualizate .

Formula 1: Dubla RedBull in MP al Japoniei - Cursa dezamagitoare pentru Hamilton la Suzuka

Nu a fost loc de surprize, iar monoposturile RedBull au ocupat duminica primele doua locuri in Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei. Max Verstappen s-a impus la Suzuka, campionul mondial fiind urmat de coechipierul Sergio Perez.

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Japoniei la Formula 1

Max Verstappen, campionul mondial de la Red Bull, a castigat Marele Premiu al Japoniei la Formula 1, in direct la Antena 3 CNN.

Formula 1: Max Verstappen, pole position in Marele Premiu al Japoniei

Fara surprize pe circuitul de la Suzuka: Max Verstappen a stabilit sambata cel mai bun timp al calificarilor 1:28. 197), campionul mondial en-titre urmand sa plece din pole position in Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei.

Max Vestappen, pole position in Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei

Max Verstappen a stabilit sambata cel mai bun timp al calificarilor, campionul mondial en-titre urmand sa plece din pole position in Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei.

VIDEO Formula 1: Un monopost distrus si antrenamente afectate de ploaie la Suzuka

Max Verstappen a fost cel mai rapid in prima sesiune de antrenamente libere din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Japoniei, dar campionul mondial en-titre nu a luat startul in cea de-a doua sesiune, care a fost afectata de o ploaie puternica.

actualitate, 20:30