06:46

CFR Cluj, calificare la pas in sferturile Cupei Romaniei

Un meci dominat de la un capat la altul de CFR Cluj in fata celor de la CSM Poli Iasi, in fata carora ardelenii s-au impus cu 2-0 1-0), victorie care echivaleaza cu accederea intre primele opt echipe din Cupa Romaniei. continuă pe Online Sport

Doua rezerve o califica pe Universitatea Craiova in sferturile Cupei Romaniei

Olivian Surugiu si Robert Petre, doi jucatori cu aparitii sporadice in campionat, au marcat marti seara golurile victoriei pentru Universitatea Craiova in meciul cu Dacia Unirea Braila din optimile Cupei Romaniei. S-a terminat 2-0 pentru oltenicare se alatura celor de la ACS Poli Timisoara in sferturi.

ACS Poli Timisoara, prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei a debutat, marti dupa pranz, cu meciul dintre CS Afumati, echipa de Liga 2, si ACS Poli Timisoara, lanterna rosie din Liga 1. Banatenii s-au impus cu 3-0, fara probleme, desi au evoluat mai bine de o repriza in inferioritate numerica. Meciul a fost live text pe onlinesport.

Live Cupa Romaniei: CFR Cluj - CSM Poli Iasi

Cupa Romaniei programeaza marti, miercuri si joi meciurile din faza optimilor de finala. Toate partidele sunt live text pe onlinesport. ro. Marti am inceput cumeciul CS Afumati - ACS Poli Timisoara. De la 17:30 am continuatcu Dacia Unirea Braila-CS Universitatea Craiova, pentru ca ziua sa fie incheiata de jocul CFR Cluj-CSM Poli Iasi 20:30). Cupa Romaniei se joaca si pe FORUM. Potipariaaici LIVEpe Cupa Romaniei.

Asa am trait Cupa Romaniei: CFR Cluj - CSM Poli Iasi

actualitate, 06:46