Champions League: Cand vor avea loc meciurile din semifinalele competitiei

UEFA a anuntat, joi, programul semifinalelor Champions League, faza a competitiei in care sunt calificate echipele Manchester City, Paris Saint-Germain, Chelsea Londra si Real Madrid. continuă pe Hotnews

Semifinalele Champions League. UEFA a anuntat cand se joaca meciurile

Vedeti mai jos programul semifinalelor din UEFA Champions League.

Cine transmite la TV meciul PSG Bayern, din sferturile Champions League

Dupa o prima etapa dezastruoasa, Bayern Munchen a pierdut cu 2-3 acasa, in fata PSG-ului. Acum bavarezii trebuie sa dea tot pe teren pentru a merge mai departe in Champions League. PSG se va simti destul de confortabil daca va face un egal. Francezii vor incepe meciul cu un avans de trei goluri in deplasare.

PSG Bayern, meciul zilei in sferturile Champions League. Avancronica, echipe probabile si cote

Nimic nu e decis intre Paris Saint-Germain si Bayern Munchen, echipele care se lupta pentru un loc in semifinalele Champions League.

Real Madrid continua cursa spre un nou trofeu in Champions League

Campioana Spaniei s-a calificat in semifinalele Champions League dupa 0-0 in returul cu Liverpool, meci programat, miercuri seara, pe Anfield Road.

Cine transmite la TV meciul Dortmund Manchester City din sferturile Champions League

In aceasta seara un nou meci din sferturile de finala a UEFA Champions League. incepand cu ora 21:45 vom asista la returul dintre Borussia Dortmund si Manchester City. Pep Guardiola spune ca va fi considerat un esec daca nu castiga UEFA Champions League. Un nou sfert de finala in UEFA Champions League Manchester City si-a .

EHF European League: Minaur Baia Mare, duel cu Nantes in semifinale Final Four-ul va avea loc in Romania

Echipa feminina de handbal Minaur Baia Mare va intalni formatia franceza Nantes Atlantique Handball in semifinalele competitiei EHF European League, al carei turneu final va avea loc in zilele de 8 si 9 mai in Sala Polivalenta Lascar Pana din Baia Mare.

Cine transmite la TV partida Chelsea FC Porto, din sferturile UEFA Champions League

Chelsea se va confrunta marti cu Porto la Sevilla, in sferturile de finala ale UEFA Champions League. Englezii au un avans de 2-0 din prima mansa de saptamana trecuta. Conform peresie britanice Thiago Silva ar putea reveni, ia NGolo Kante este pregati pentru retur. Castigatorul se va confrunta cu Real Madrid sau Liverpool in semifinale.

Jurgen Klopp si motivul eliminarii din Champions League: Asta a fost problema noastra tot anul

Jurgen Klopp, antrenorul echipei FC Liverpool, considera ca elevii sai nu au pierdut calificarea in duelul cu Real Madrid din sferturile de finala ale Champions League in returul de pe Anfield, incheiat nedecis 0-0), ci in partida tur, castigata cu 3-1 de spanioli pe teren propriu.

VIDEO Un iranian a marcat golul sezonului in Champions League

Porto nu a reusit sa intoarca rezultatul din tur 0-2), dar a parasit Champions League cu fruntea sus. Lusitanii au trecut de Chelsea cu 1-0, iar unicul gol al partidei a fost o reusita spectaculoasa a lui Mehdi Taremi.

Manchester City ajunge doar pentru a doua oara in semifinalele Champions League

Echipa pregatita de Pep Guardiola s-a calificat in careul de asi dupa ce a castigat si mansa secunda a dublei cu Borussia Dortmund, scor 2-1. Acelasi rezultat fusese inregistrat si in meciul tur din Anglia.

actualitate, 08:16