01:05

Cori Gauff

Gauff a facut spectacol la primul meci din Turneul Campioanelor

Tanara jucatoare americana Cori Gauff a invins-o in mai putin de o ora pe Ons Jabeur din Tunisia, luni noapte, intr-un meci din cadrul Grupei Chetumal, la Turneul Campioanelor de la Cancun.

Iga Swiatek, fara mila cu Cori Gauff. E in finala de la Beijing, unde o asteapta pe jucatoarea-record

Poloneza si-a luat revansa in fata castigatoarei de la US Open 2023.

Ce sanse are Sorana Cirstea sa joace la Turneul Campioanelor. Pe ce loc se afla jucatoarea din Romania

Sorana Cirstea a intrat in cursa pentru un loc la Turneul Campioanelor. Jucatoarea din Romania a castigat puncte importante, dupa prestatiile de la Indian Wells si mai ales de la Miami, iar acum se afla pe locul 16 in lupta pentru aceasta competitie. Cori Gauff este principala rivala. Sorana Cirstea are sanse sa prinda un .

Mesaj emotionant din partea unei jucatoare de talie pe care Halep a facut-o sa planga

Doua sportive din SUA vor infrunta echipa ucraineano-letona in ultimul act, formata din Jelena Ostapenko si Lyudmyla Kichenok: Cori Gauff si Jessica Pegulas-au calificat in finala probei de dublu a turneuluiWTA 500 de la Doha. Ele nu au cedat niciun set in cele trei tururi castigate la Doha iar dupa accederea in finala, tanara jucatoare de numai 18 ani a facut o declaratie in care si-a laudat cele mai experimentate adversare, printre care Simona Halep relateaza sport. ro. Cori Gauff a pierdut finalele la Roland Garros 2022 .

DigiSport: Crezi in sistem?. Jelena Ostapenko a dat raspunsul si tribunele au explodat. Nici arbitrul nu s-a putut abtine

Jelena Ostapenko 25 de ani, 17 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open dupa ce a produs surpriza si a eliminat-o pe Cori Gauff 18 ani, 7 WTA), scor 7-5, 6-3.

Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in semifinalele turneului WTA de la Toronto

Simona Halep a obtinut vineri a patra victorie consecutiva in doua seturi si s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto. Dupa ce a invins-o pe Cori Gauff cu 6-4, 7-62), Simona i-a facut o caracterizare adversarei.

Simona Halep in semifinale la Toronto fara set pierdut

In primul sfert de finala programat la turneul WTA de la Toronto, Simona Halep a invins-o pentru a patra oara in cariera pe Cori Gauff din Statele Unite, cu 6-4, 7-6 2).

Simona Halep, calificata in semifinale la WTA Toronto. Romanca, fara set cedat dupa patru meciuri pe hardul canadian

Simona Halep a invins-o in doua seturi pe Cori Gauff, vineri seara, si s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Toronto. Simona Halep, in semifinale la WTA Toronto fara sa fi cedat vreun set .

Simona Halep, in semifinalele turneului WTA de la Toronto - A invins-o pe Cori Gauff dupa un meci intens

Simona Halep a avut parte de o adversara foarte dificila in Cori Gauff, dar a fost mai atenta in momentele importante, a rezistat in fata loviturilor foarte puternice si s-a impus dupa o ora si 47 de minute de joc, scor 6-4, 7-62). Eleva lui Patrick Mouratoglou care a fost prezent la Toronto) s-a calificat in semifinalele National Bank Open, turneu de categorie WTA 1000.

Veste grozava pentru Simona Halep. Ce i-a transmis Patrick Mouratoglou

Veste grozava pentru Simona Halep. Jucatoarea din Constanta se lupta in aceste zile pentru a castiga, a treia oara in cariera, trofeul turneului de la Toronto. Pana acum a avut un parcurs excelent, ea urmand sa joace, astazi, in sferturile de finala, contra americancei Cori Gauff 11 WTA). Ca si la Washington, SimonaHalep n-a beneficiat .

Asa am trait Simona Halep - Cori Gauff in sferturi la Toronto

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale disputei dintre Simona Halep si Cori Gauff din sferturile turneului de la Toronto.

Recordul stabilit de Simona Halep la Toronto. Este unica in tenisul feminin mondial

Recordul stabilit de Simona Halep la Toronto. Fostul lider mondial joaca aproape de nivelul maxim in competitia din Canada. Romanca le-a spulberat in doar doua seturi pe toate cele trei adversare avute pana acum. in sferturi, Halep o va intalni pe Cori Gauff, intr-o partida ce va avea loc astazi, incepand cu ora 20. Simona .

Simona Halep Cori Gauff, in sferturi la Toronto. De la ce ora incepe partida

Simona Halep Cori Gauff, in sferturi la Toronto. Campioana din Romania a trecut si de optimile turneului WTA 1000 dotat cu premii totale de 2,69 milioane de dolari. Fostul lider mondial si-a continuat forma buna si a invins-o in optimi, in doua seturi, pe elvetianca Jil Teichmann, scor 6-2, 7-5. Simona Halep o va .

Simona Halep, victorie superba in turneul de tenis de la Toronto. Jucatoarea din Romania se pregateste de un duel-soc in sferturi VIDEO

Simona Halep isi continua marsul triumfal in turneul de la Toronto. A invins-o pe Jil Teichmann si a ajuns in sferturi fara sa piarda nici macar un set. in turul urmator o va infrunta pe Cori Gauff, o sportiva pe care a invins-o de doua ori in acest an, dar care i-a pus mereu probleme.

Simona Halep, parcurs excelent la WTA Toronto - Ce a spus despre adversara din sferturi

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului de la Toronto, dupa ce a obtinut a treia victorie consecutiva in doua seturi. La finalul partidei cu Jil Teichmann, sportiva noastra a vorbit despre dificultatile intalnite in meciul de joi si a descris-o pe Cori Gauff, urmatoarea sa adversara.

Adversara Simonei Halep din sferturile WTA Toronto - A petrecut sase ore pe teren in ultimele doua tururi

Simona Halep a obtinut joi inca o victorie in doua seturi la National Bank Open 6-2, 7-5 vs Jil Teichmann). in sferturile competitiei de categorie WTA 1000 de la Toronto, fosta lidera WTA va avea parte de o adversara foarte dificila.

WTA Toronto: Campioana de la Wimbledon 2022, eliminata in turul al doilea dupa un meci de aproape trei ore

Campioana la Wimbledon 2022, Elena Rybakina a fost eliminata de la National Bank Open inca din turul al doilea. La Toronto, sportiva care reprezinta Kazahstan a fost invinsa in trei seturi de Cori Gauff.

Emotii si lacrimi la finalul turneului Roland Garros: Poloneza Iga Swiatek a transmis un mesaj pentru ucraineni, in aplauzele spectatorilor (VIDEO)

Poloneza Iga Swiatek, numarul 1 mondial, a obtinut al doilea titlu la Roland Garros, dupa ce a invins-o pe americanca Coco Gauff numarul 18 WTA), scor 6-1, 6-3. Meciul a fost urmat de momente extrem de emotionante: Cori Coco Gauff a izbucnit in plans, iar Swiatek a tinut sa le transmita un mesaj ucrainenilor. Polonia e unul dintre cei mai importanti aliati ai Ucrainei, de cand tara a fost atacata de Rusia.

Imaginile zilei vin de la Paris: Finalul meciului Swiatek Gauff, formidabil! Iga a imitat-o pe Halep VIDEO

Sportul de performanta ne furnizeaza, periodic, momente memorabile. Astazi, pe Philippe Chatrier, am avut un astfel de exemplu, dupa punctul care a incheiat confruntarea Iga Swiatek Polonia, 20 de ani, 1 WTA) Cori Gauff SUA, 18 ani, 23 WTA).

Halep, la o distanta colosala de Swiatek: Cum arata clasamentul mondial dupa French Open

Al doilea Grand Slam al anului s-a incheiat in circuitul WTA. Cu o finala in care actuala ocupanta a locului 1 mondial, Iga Swiatek, si-a aratat, inca o data, clasa superioara. De aceasta data, in duel cu Cori Gauff SUA, 18 ani, 23 WTA).