12:00

Cupa Romaniei: FCSB, victorie in prelungiri cu CS Hunedoara - Echipa lui Edi Iordanescu a fost egalata dupa ce a condus cu 3-0

FCSB a reusit sa castige in prelungiri, scor 5-3, meciul contra lui CS Hunedoara din saisprezecimile Cupei Romaniei. Ros-albastrii au fost egalati de echipa din Liga 3 dupa ce au condus cu 3-0. continuă pe Hotnews

FCSB trece de Hunedoara dupa prelungiri. Echipa din Liga 3 a revenit de la 0-3!

Echipa FCSB s-a calificat, miercuri seara, in optimile de finala din Cupa Romaniei la capatul unui meci nebun cu CS Hunedoara, liderul Seriei a 9-a din Liga 3. O partida in care echipa mai bine cotata s-a vazut egalata dupa ce a avut 3-0 dupa pauza. S-a terminat 5-3 pentru FCSB, formatie care a decis meciul in prelungiri. Un meci disputat pe stadionul care poarta numele regretatului Michael Klein.

Cupa Romaniei: FC Arges s-a calificat in optimi dupa ce a eliminat la penaltiuri Botosani

FC Arges a invins, miercuri, la lovituri de departajare FC Botosani 4-2), obtinand astfel calificarea in optimile Cupei Romaniei.

CS Hunedoara a oprit vanzarea biletelor la meciul de cupa cu FCSB din cauza pandemiei: Nu este vina noastra ca numarul de cazuri COVID-19 este, din nefericire, din nou in crestere

Clubul Sportiv Hunedoara a anuntat luni ca opreste vanzarea de bilete pentru meciul pe care echipa il va disputa miercuri impotriva lui FCSB, in Cupa Romaniei, din cauza ca a crescut incidenta imbolnavirilor la nivelul .

Cupa Romaniei: Vanzarea biletelor la meciul CS Hunedoara vs FCSB, oprita din cauza pandemiei

Vanzarea biletelor la meciul dintre CS Hunedoara si FCSB, din 16-imile Cupei Romaniei, a fost oprita, luni, din cauza cresterii incidentei cazurilor de coronavirus la nivelul municipiului Hunedoara, au anuntat organizatorii.

FC Arges elimina FC Botosani din Cupa Romaniei la loviturile de departajare

Cele doua formatii s-au intalnit, miercuri dupa-amiaza, in Trivale si au avut nevoie de loterial loviturilor de la 11 metri pentru stabilirea formatiei calificate in optimile de finala din Cupa Romaniei.

Cupa Romaniei: FC Buzau strica debutul lui Chiriila la Clinceni

Ziua de miercuri a programat nu mai putin de noua meciuri din faza saisprezecimilor de finala in Cupa Romaniei.

LIVE Cupa Romaniei. Primele meciuri din saisprezecimi

Urmariti live text in aceasta pagina primele meciuri programate, marti, in faza 16-imilor de finala in Cupa Romaniei.

Cupa Romaniei: CS Mioveni vs Rapid - Cota uriasa pentru scor exact

Este vremea pentru Cupa Romaniei la fotbal, faza 16-imilor de finala, cand intra in concurs formatiile din prima divizie. CS Mioveni si Rapid sunt doua nou promovate, iar marti seara, de la ora 21:30, isi vor masura fortele in Cupa Romaniei.

Asa am trait CS Hunedoara - FCSB. Un meci cu opt goluri decis dupa 120 de minute

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CS Hunedoara - FCSB din faza saisprezecimilor de finala in Cupa Romaniei.

Cupa Romaniei: Academica Clinceni, eliminata de Buzau la debutul lui Ionut Chirila pe banca - Medias a invins in prelungiri Chiajna

Meciurile din saisprezecimile Cupei Romaniei au continuat miercuri cu victoria lui FC Buzau in fata codasei Ligii 1, Academica Clinceni, chiar la debutul pe banca al lui Ilie Poenaru. Gaz Metan Medias, in schimb, si-a respectat statutul de prim divizionara si a trecut de Concordia Chiajna, in prelungiri.

actualitate, 12:00