05:45

Turul Atp

Rafael Nadal s-a calificat in turul secund de la Roma

Jucatorul spaniol de tenis Rafael Nadal s-a calificat joi in turul al doilea al turneului Masters ATP 1000 de la Roma, dupa ce l-a invins pe belgianul Zizou Bergs.

Rafael Nadal, calificare in turul doi la ATP Roma - Revenire a ibericului

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Zizou Bergs, scor 4-6, 6-3, 6-4.

Favoritul numarul noua, eliminat in turul doi la ATP Madrid

Grigor Dimitrov a fost eliminat in turul doi la ATP Madrid, dupa ce a fost invins in trei seturi de Jakub Mensik, scor 2-6, 7-64), 3-6.

VIDEO Rafael Nadal, cea mai importanta victorie din sezonul de zgura - E in turul trei la ATP Madrid

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alex De Minaur, scor 7-66), 6-3.

VIDEO Surpriza mare la ATP Madrid: Unul dintre marii favoriti, invins de locul 118 mondial

Stefanos Tsitsipas, unul dintre marii favoriti in turneele din sezonul de zgura, a parasit surprinzator Mastersul de la Madrid in turul al doilea. Grecul favorit sase) a cedat impotriva lui Thiago Monteiro, jucator aflat pe locul 118 mondial.

Elevul lui Patrick Mouratoglou, in turul trei la ATP Madrid - Duel de aproape trei ore

Holger Rune a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Mariano Navone, scor 5-7, 7-62), 6-4.

Carlos Alcaraz, victorie fulger in turul doi la ATP Madrid - Doar trei gameuri pierdute

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alexander Shevchenko, scor 6-2, 6-1.

ATP Madrid: Calificare in turul doi pentru cel mai bun jucator sub 18 ani Rezultatele zilei

Joao Fonseca s-a facut remarcat la Bucuresti, cand a avut o prestatie foarte buna la turneul ATP Tiriac Open. in primul tur la ATP Madrid, tanarul brazilian a trecut de americanul Alex Michelsen 70 ATP), scor 4-6, 6-0, 6-2.

Rafael Nadal a picat primul test important de la revenirea in tenis - Eliminat in turul doi la ATP Barcelona

Rafael Nadal a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in doua seturi de Alex De Minaur, scor 7-5, 6-1.

Rafael Nadal, victorie la revenirea in circuitul ATP! Spaniolul s-a calificat in turul secund la Barcelona

La revenirea in circuitul profesionist dupa mai bine de trei luni de absenta, Rafael Nadal s-a calificat in turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, dupa ce l-a invins pe italianul Flavio Cobolli in doua seturi, 6-2, 6-3. Rafael Nadal s-a impus lejer, dupa o ora si 25 de minute de joc, in .

ATP Barcelona: Al optulea favorit, eliminat in turul doi

Sebastian Baez a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in trei seturi de Matteo Arnaldi, scor 7-5, 8)6-7, 2-6.

Rafael Nadal, victorie entuziasmanta in primul tur la ATP Barcelona

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Flavio Cobolli, scor 6-2, 6-3.

ATP Barcelona: Al doilea favorit, eliminat surprinzator de ocupantul locului 87 mondial

Andrey Rublev a fost eliminat in turul al doilea al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in doua seturi de Brandon Nakashima, scor 6-4, 7-66).

Jucator de top 30 ATP, jefuit pe strazile din Monte Carlo

Sebastian Korda a bifat doar o prezenta in turul al doilea al Mastersului de la Monte Carlo, dar nu a fost singura bataie de cap pentru jucatorul american. Ocupant al locului 27 in ierarhia ATP, Korda a fost jefuit in plina strada in Principat, el ramanand fara ceasul in valoare de aproximativ 300 de mii de euro.

Surpriza in turul doi la Monte-Carlo

Rusul Andrey Rublev a fost eliminat prematur de la Monte-Carlo, turneu de categorie ATP Masters 1000 pe care l-a castigat in 2023.

VIDEO Campionul en-titre, eliminat in turul doi la ATP Monte Carlo - Patru infrangeri in ultimele cinci meciuri

Alexei Popyrin a furnizat prima mare surpriza la turneul ATP Masters 1000 de la Monte Carlo, australianul eliminandu-l in turul al doilea pe Andrey Rublev, castigatorul editiei de anul trecut.

Novak Djokovic, in optimi la ATP Monte Carlo - Debut excelent pe zgura

Novak Djokovic a pornit ca din tun in sezonul de zgura, liderul clasamentului ATP obtinand calificarea in optimile Mastersului de la Monte Carlo dupa ce l-a invins categoric pe Roman Safiullin locul 41 mondial), scor 6-1, 6-2.

Andy Murray, accidentare grava la glezna! Fostul lider mondial se va retrage la finalul acestui sezon

Fostul lider mondial Andy Murray a suferit o accidentare grava la glezna in timpul partidei pierdute cu Tomas Machac in turul al treilea al turneului ATP de la Miami si va lipsi de pe teren pentru o lunga perioada de timp. Murray a parasit terenul acuzand dureri puternice, la finalul partidei cu cehul Tomas Machac, .

Elevul lui Patrik Mouratoglou, invins categoric in turul al doilea la ATP Miami

Holger Rune s-a oprit in turul al doilea al turneului ATP 1000 de la Miami, dupa ce a fost invins categoric de maghiarul Fabian Marozsan 57 ATP) in doua seturi, scor 6-1, 6-1.