01:05

Debut cu infrangere pentru Dan Alexa pe banca lui ACS Poli Timisoara

Dan Alexa nu a reusit sa se bucure de un debut fericit in noua sa cariera de antrenor, echipa sa ACS Poli a luat bataie pe teren propriu de la FC Vaslui. El nu a reusit absolut deloc sa dea din rautatea sa, mai mult nu le-a dat nici increderilor de la ACS Poli. continuă pe Adevărul

Dan Alexa vrea sa le dea mai multa incredere fotbalistilor de la ACS Poli

AC Poli sustine luni primul meci oficial cu Dan Alexa pe banca tehnica. Noul tehnician spune ca este convins de calitatile echipei sale, iar jucatorii sunt incantati de modul de lucru al fostului jucator timisorean.

Dan Alexa vrea sa le dea mai multa incredere fotbalistilor

Prima infrangere pentru Contra in Spania

Cosmin Contra a cunoscut gustul amar al infrangerii mai repede decat si-ar fi dorit, la doar a doua partida oficiala pe banca lui Getafe.

infrangere pentru Getafe, echipa antrenata de Cosmin Contra.

Formatia Getafe, antrenata de Cosmin Contra, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 1-0, de echipa Athletic Bilbao, intr-un meci contand pentru etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Susaeta, in minutul 40. La Getafe, Ciprian Marica a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 37. Meciurile Osasuna - FC Sevilla, Betis Sevilla - Atletico Madrid, Valencia - Villarreal si Real Madrid - FC Barcelona se vor disputa duminica. Intalnirea .