10:30

Dubai Seturi

Ugo Humbert a castigat turneul ATP de la Dubai

Francezul Ugo Humbert a castigat turneul ATP 500 de la Dubai, dupa ce l-a invins in finala de sambata pe kazahul Aleksandr Bublik, in doua seturi, scor 6-4, 6-3. Numarul 18 mondial, Humbert a obtinut cu aceasta ocazie al saselea sau titlu in circuitul profesionist si al doilea de categoria ATP 500, dupa cel obtinut .

VIDEO Castigatorul turneului ATP Dubai

Ugo Humbert a castigat finala turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alexander Bublik, scor 6-4, 6-3.

VIDEO Surpriza mare in semifinale la ATP Dubai - Campionul en-titre a fost eliminat

Daniil Medvedev a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Dubai, dupa ce a fost invins in doua seturi de Ugo Humbert, scor 7-5, 6-3.

ATP Dubai: Al treilea favorit, calificare in optimi dupa ce a salvat doua mingi de meci

Hubert Hurkacz a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Jan-Lennard Struff, scor 7-65), 4)6-7, 7-6 6).

Triplu castigator de Grand Slam, in optimi la ATP Dubai la 36 de ani

Andy Murray a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Denis Shapovalov, scor 4-6, 7-65), 6-3.

invingatoarea Soranei Cirstea a mers pana la capat! Jasmine Paolini, campioana la Dubai

Italianca Jasmine Paolini a castigat turneul WTA 1. 000 de la Dubai, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Anna Kalinskaia, in trei seturi, cu scorul de 4-6, 7-5, 7-5. Tenismena clasata pe locul 26 WTA, care in semifinale a invins-o in doua seturi pe Sorana Cirstea, cu 6-2, 7-6, s-a impus in ultimul act .

Castigatoarea turneului WTA Dubai Primul trofeu important al carierei

Jasmine Paolini a cucerit sambata trofeul turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa victoria in trei seturi in fata Annei Kalinskaya, scor 4-6, 7-5, 7-5.

Surpriza mare la WTA Dubai Lidera mondiala, eliminata in semifinale

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa ce a cedat in doua seturi in fata rusoaicei Anna Kalinskaya, scor 6-4, 6-4.

Sorana Cirstea, eliminata dramatic in semifinale la Dubai, dupa ce a avut 5 mingi de set (VIDEO)

Din pacate, Sorana Cirstea nu a putut trece de semifinale in turneul de la Dubai, fiind invinsa de italianca Jasmine Paolini in doua seturi, scor 2-6, 6-7 6). Ca si in precedentul meci al Soranei, si cel de astazi a fost unul plin de dramatism. in primul set jucatoarea romanca nu a putut gasi o replica adecvata serviciului puternic al adversarei sale si italianca si l-a adjudecat fara drept de apel. Sorana Cirstea ratat cinci mingi de set .

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

Sorana Cirstea, in semifinalele turneului de la Dubai, dupa un comeback senzational! Romanca a invins-o pe campioana de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa o victorie de senzatie obtinuta in fata cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon. Jucatoarea noastra s-a impus in trei seturi, cu 2-6, 7-6 71), 6-2, la capatul unui meci care a durat doua ore si 41 de minute. Clasata pe .

WTA Dubai: Iga Swiatek, calificare la pas in semifinale

Iga Swiatek este a treia jucatoare calificata in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Qinwen Zheng, scor 6-3, 6-2.

Sorana Cirstea, reactie dupa revenirea carierei, in sferturi la Dubai: Nici nu stiu cum am castigat (VIDEO)

Sorana Cirstea a reusit sa se califice in semifinalele turenului de la Dubai, dupa ce a revenit absolut senzational in meciul disputat in fata cehoaicei Marketa Vondrousova si s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-6 1), 6-1. Vondrousova, detinatoarea trofeului de anul trecut de la Wimbledon, parea sa se impuna fara probleme in fata romancei. Castigase primul set cu 6-2 si conducea in cel de-al doilea cu 5-1, numai ca Sorana Cirstea a realizat un come-back de-a dreptul uluitor reusind sa salveze sase mingi de meci, adjudecandu-si setul 2 si impunandu-se fara drept de apel in cel decisiv. Sorana Cirstea: E revenirea carierei, nu stiu cum am castigat .

Iga Swiatek s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Dubai

Jucatoarea poloneza de tenis Iga Swiatek, numarul unu mondial si principala favorita, s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Dubai Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 3. 715 dolari, dupa ce a invins-o in optimi, in doua seturi, 6-1, 6-4, pe ucraineanca Elina Svitolina 10 WTA, favorita nr.

WTA Dubai: Favorita numarul sase, calificare la pas - Tabloul complet al sferturilor

Qinwen Zheng s-a calificat miercuri in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Anastasia Potapova, scor 6-3, 6-2.

Iga Swiatek, calificare in sferturile WTA Dubai

Iga Swiatek s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Elina Svitolina, scor 6-1, 6-4.

Fosta lidera WTA, eliminata in optimi la Dubai

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Coco Gauff, scor 6-2, 4-6, 3-6.

Sorana Cirstea, revenire de senzatie: S-a calificat in sferturi la WTA Dubai

Sorana Cirstea a facut pasul in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai, sportiva noastra avand puterea sa revina de la 0-1 la seturi contra croatei Donna Vekic. Succesul scor 3-6, 6-3, 7-5) o duce pe Sori pe 21 in ierarhia WTA, cel mai bun rezultat al carierei.

WTA Dubai: Victorie categorica pentru a treia favorita Rezultatele zilei

Coco Gauff, a treia favorita a turneului WTA 1000 de la Dubai, a reusit calificarea in optimile de finala dupa o victorie in doua seturi in fata italiencei Elisabetta Cocciaretto 58 WTA), scor 6-1, 7-5.

Sorana Cirstea e in optimile turneului WTA de la Dubai. Romanca a eliminat-o pe Veronika Kudermetova

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe rusoaica Veronika Kudermetova, cu 6-1, 6-4. Sorana s-a impus dupa o ora si 29 de minute, in fata favoritei numarul 13. Romanca a dominat jocul, mai ales in primul set, obtinand a .

actualitate, 10:30