22:00

Egal echitabil in Giulesti intre Rapid si Petrolul

Rapid a incheiat la egalitate cu Petrolul, scor 1-1, meciul de pe teren propriu contand pentru etapa a 21-a a Ligii 1. Un meci in care ambele formatii au fost preocupate sa nu primeasca gol, cele doua reusite venind dupa primul sfert de ora al reprizei secunde. Sapunaru a finalizat precis o faza fixa a giulestenilor, iar Teixeira, trei minute mai tarziu, a stabilit scorul final. Golul lui Teixeira avea sa fie primul inscris de Petrolul in Giulesti dupa o lunga perioada de seceta. continuă pe Online Sport

Rapid-Petrolul, cu casa inchisa

Derby-ul rundei in Liga 1 se joaca in Giulesti intre Rapid si Petrolul, doua echipe cu preocupari diferite in acest sezon.

LIVE Liga 1, Etapa 21: Concordia-ASA Tirgu Mures (16:00), FC Brasov-U Cluj (18:00) si Rapid-Petrolul (20:30)

Meciurile din cadrul etapeia 21-a a Ligii 1 sunt in direct pe onlinesport. ro, dupa cum urmeaza:Concordia-ASA Tirgu Mures vineri, 16:00), FC Brasov-U Cluj vineri, 18:00),Rapid-Petrolul vineri, 20:30), CSU Craiova-Gaz Metan sambata, 15:30), FC Botosani-Otelul sambata, 18:00), Dinamo-Ceahlaul sambata, 20:30), CSMS Iasi-Astra duminica 15:30), CFR Cluj-Viitorul duminica, 18:00) si Pandurii-Steaua duminica, 20:30) .

Rapid - Petrolul 1-1: Multa tactica si doua goluri in trei minute

Rapid si Petrolul si-au impartit punctele in derby-ul etape a 21-a, scor 1-1, intr-un meci in care ambele goluri s-au marcat in decurs de trei minute.

actualitate, 22:00