01:05

EURO 2016. Franta s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins Irlanda

Nationala de fotbal a Frantei, gazda EURO 2016, s-a calificat in sferturi de finala, dupa ce a trecut de Irlanda cu scorul de 2-1 0-1), in meciul care s-a disputat duminica la Lyon in optimi de finala. Irlanda a deschis scorul in minutul 2, prin penalty-ul lui Robbie Brady. Franta a revenit in actul secund, cu golurile lui Antoine Griezmann din minutele 57 si 61. continuă pe România Liberă

EURO 2016. Franta s-a calificat cu emotii in sferturi

Franta s-a calificat in sferturile EURO 2016, dupa o victorie cu emotii in fata Irlandei, scor 2 - 1. Irlandezii au deschis scorul inca din minutul 3, dupa un penalty transformat de.

EURO 2016: Germania se califica in sferturi, dupa victoria cu 3-0 in fata Slovaciei

Germania s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins Slovacia cu scorul 3-0, informeaza DigiSport. Primul gol a fost marcat chiar in minutul 8 de catre.

Euro 2016: Franta a invins Irlanda, scor 2-1, si s-a calificat in sferturile de finala

Franta s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins, duminica, la Lyon, cu scorul de 2-1 0-1), selectionata Irlandei, in optimile competitiei.

VIDEO Euro 2016: Franta-Irlanda 2-1/ Griezmann trimite Franta in sferturi

Franta a trecut de Irlanda de Nord, scor 2-1, si s-a calificat in sferturile Campionatului European. Jucatorii lui Deschamps au fost condusi pana la pauza prin golul marcat de Brady in minutul 3 din penalty. In repriza a doua, Griezmann a inscris doua goluri 58', 61') si a stabilit castigatoarea partidei. Francezii vor evolua in urmatoarea runda, pe 3 iulie, de la ora 22:00 impotriva invingatoarei din meciul Anglia vs Islanda. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Franta vs Irlanda.

EURO 2016. Germania s-a calificat in sferturile de finala

Echipa nationala de fotbal a Germaniei s-a caldificat, duminica seara, in sferturile de finala ale Campionatului European 2016, dupa ce a invins reprezentativa Slovaciei, pe stadionul Pierre Mauroy din Lille, in optimile de finala ale competitiei.

EURO 2016. Polonia este prima echipa calificata in sferturi

Polonia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa o victorie la penalty-uri in fata Elvetiei. La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 1 - 1. Pentru polonezi a deschis.

Surpriza uriasa la EURO 2016. Viitoarea adversara a Romaniei trece in sferturi

Polonia este prima tara care se califica in sferturile EURO 2016, dupa ce a trecut la penalty-uri de Elvetia. Nationalele de fotbal ale Poloniei si Elvetiei erau la egalitate, 1-1 1-0), dupa 120 de.

Ciprian Tatarusanu, lider intr-un clasament nedorit la EURO 2016

Ciprian Tatarusanu, portarul echipei nationale, are un record nedorit dupa EURO 2016. Alaturi de el, Vlad Chiriches apare in acelasi clasament in care nimeni nu as vrea sa isi vada numele.

EURO 2016. Germania se califica lejer in sferturi

Germania s-a calificat la pas in sferturile EURO 2016, dupa o victorie la scor de neprezentare, 3 - 0,in fata Slovaciei. Boateng a deschis repede scorul, in minutul 8, iar cinci minute mai.

Euro 2016 FOTOGALERIE Franta-Irlanda 2-1/ Dubla lui Griezmann tine Franta la Euro

Tara gazda de Euro 2016, Franta, s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce a castigat cu Irlanda, scor 2-1. Primul gol al partidei de pe Stade des Lumieres a fost marcat de Irlanda. Brady a deschis scorul din penalty in minutul 3. Griezmann a fost omul meciului si a marcat doua goluri in 3 minute 58', 61'). Franta se va intalni in runda urmatoare cu invingatoarea confruntarii Anglia vs Islanda.