05:45

EURO 2016. Germania se califica lejer in sferturi

Germania s-a calificat la pas in sferturile EURO 2016, dupa o victorie la scor de neprezentare, 3 - 0,in fata Slovaciei. Boateng a deschis repede scorul, in minutul 8, iar cinci minute mai. continuă pe Antena3

EURO 2016: Germania se califica in sferturi, dupa victoria cu 3-0 in fata Slovaciei

Germania s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins Slovacia cu scorul 3-0, informeaza DigiSport. Primul gol a fost marcat chiar in minutul 8 de catre.

VIDEO Euro 2016: Germania - Slovacia 3-0/ Germania a facut spectacol la Lille

Germania nu i-a dat nicio sansa Slovaciei si s-a impus cu scorul de 3-0 in optimile de finala de la Euro 2016. Boateng a deschis scorul in minutul 8, Gomez a marcat in finalul primei reprize 43'), iar ultimul gol a fost semnat de Draxler 63'). Nemtii s-au calificat in faza urmatoare, unde se vor infrunta cu invingatoarea partidei Italia vs Spania. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Germania vs Slovacia.

EURO 2016. Germania s-a calificat in sferturile de finala

Echipa nationala de fotbal a Germaniei s-a caldificat, duminica seara, in sferturile de finala ale Campionatului European 2016, dupa ce a invins reprezentativa Slovaciei, pe stadionul Pierre Mauroy din Lille, in optimile de finala ale competitiei.

Surpriza uriasa la EURO 2016. Viitoarea adversara a Romaniei trece in sferturi

Polonia este prima tara care se califica in sferturile EURO 2016, dupa ce a trecut la penalty-uri de Elvetia. Nationalele de fotbal ale Poloniei si Elvetiei erau la egalitate, 1-1 1-0), dupa 120 de.

Griezmann califica Franta in sferturile EURO 2016

Franta a tremurat serios pentru calificarea in sferturile de finala la EURO 2016 si doar inspiratia lui Antoine Griezmann din repriza secunda a salvat echipa gazda de o eliminare rusinoasa.

EURO 2016. Franta s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins Irlanda

Nationala de fotbal a Frantei, gazda EURO 2016, s-a calificat in sferturi de finala, dupa ce a trecut de Irlanda cu scorul de 2-1 0-1), in meciul care s-a disputat duminica la Lyon in optimi de finala. Irlanda a deschis scorul in minutul 2, prin penalty-ul lui Robbie Brady. Franta a revenit in actul secund, cu golurile lui Antoine Griezmann din minutele 57 si 61.

EURO 2016. Franta s-a calificat cu emotii in sferturi

Franta s-a calificat in sferturile EURO 2016, dupa o victorie cu emotii in fata Irlandei, scor 2 - 1. Irlandezii au deschis scorul inca din minutul 3, dupa un penalty transformat de.

EURO 2016. Polonia este prima echipa calificata in sferturi

Polonia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa o victorie la penalty-uri in fata Elvetiei. La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 1 - 1. Pentru polonezi a deschis.

EURO 2016. Irlanda invinge Italia si se califica in optimile de finala

Nationalele de fotbal a Irlandei s-a calificat in optimile de finala ale EURO 2016, dupa ce a invins echipa Italiei cu scorul de 1-0 0-0), in meciul care a avut loc miercuri pe stadionul.

Euro 2016, meciurile din 26 iunie: Franta-Irlanda (16:00), Germania-Slovacia (19:00), Ungaria-Belgia (22:00)

Cea de-a doua zi a optimilor de finala de la Euro 2016 este deschisa de confruntarea dintre Franta si Irlanda, de la ora 16:00. Germania si Slovacia se vor duela pentru un loc in faza urmatoare, de la ora 19:00. Ultima partida a zilei se va disputa intre Ungaria si Belgia, de la ora 22:00. Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Ungaria-Belgia).

actualitate, 05:45