23:15

Ce a facut Simona Halep cu Ion Tiriac dupa victoria de Paste. Momente geniale la Madrid

Playtech Playtech,

Bucurie mare pentru Simona Halep. Numarul trei mondial al tenisului feminin a bifat o noua victorie in cadrul turneului de la Madrid patronat de Ion Tiriac. Romanca noastra a invins-o destul de usor pe Saisai Zheng intr-o ora si 19 minute de joc, cu scorul de 6-0, 6-4 in doua seturi. Momente geniale la Madrid. continuă pe Playtech

Simona Halep continua la Madrid dupa 6-0, 6-4 cu Saisai Zheng

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat in turul 3 la turneul WTA 1000 de la Madrid dupa victoria obtinuta in fata chinezoaicei Saisai Zheng, a 57-a jucatoare a lumii.

Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac. Si-a aflat viitoarea adversara

Jucatoarea de tenis Simona Halep 3WTA) s-a calificat in turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid, desfasurat in aceasta perioada, dupa ce a invins-o pe iberica Sara Sorribes Tormo46 WTA), cu scorul scor 6-0, 7-5. Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac in cea de-a doua runda a turneului din .

Simona Halep, in optimi la Madrid - A cedat doar patru game-uri cu Saisai Zheng

Simona Halep a parut un actor grabit in mare parte a meciului cu Saisai Zheng, sportiva noastra reusind sa castige primele noua game-uri consecutive ale partidei. A urmat insa o relaxare la nivel mental, iar asiatica a reusit cumva sa profite. Din fericire, Simona a oprit la timp revenirea lui Zheng, iar calificarea in optimile de la Madrid a venit dupa un duel de o ora si 19 minute 6-0, 6-4).

LiveText Simona Halep vs Saisai Zheng (dupa ora 17:15)

Saisai Zheng 57 WTA) este adversara Simonei Halep in turul al doilea de la Madrid, cele doua bifand deja doua dueluri in circuitul WTA ambele castigate de sportiva noastra). Confruntarea de pe arena Manolo Santana va fi LiveText pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 2.

Sorana Cirstea l-a dezamagit pe Ion Tiriac. Ce a facut cu darul primit de la milionar

Jucatoarea de tenis, Sorana Cirstea, a pierdut in primul primul tur la turneul desfasurat la Madrid Open, turneu patronat de Ion Tiriac. Sorana Cirstea l-a dezamagit pe Ion Tiriac Astfel ca romanca noastra a fost invinsa de americanca Jessica Pagula in doua seturi, cu 6-7, 3-6. aceasta nu a putut sa profite de wild-cardul oferit .

DigiSport. Anuntul facut de Ion Tiriac: Trebuie sa angajez undeva intre 1500 si 2000 de oameni mai mult

Ion Tiriac este patronul turneului de la Madrid, o competitie extrem de importanta atat in circuitul feminin, cat si in cel masculin.

Ion Tiriac primeste lovitura dupa lovitura. Ce se intampla acum la Madrid

Ion Tiriac a mai primit o lovitura. Acesta spera sa dea lovitura la editia din 2021 a Mutua Madrid Open, turneu pe care il patroneaza de aproximativ un deceniu in capitala Spaniei, insa mai multe nume cu rezonanta s-au retras in ultimul moment. Ion Tiriac primeste lovitura dupa lovitura Ion Tiriac, patron al celui mai .

Simona Halep in turul doi la Madrid. Adversara a revenit de la 1-5 in setul secund

In primul ei meci la Madrid dupa o pauza de doi ani de la finala disputata in 2018 cu Kiki Bertens, jucatoarea Simona Halep a avut parte de un meci pe care si l-a facut singura greu.

Cum pierde Ion Tiriac multi bani in Spania. De ce se plange milionarul roman

Desi este unul dintre cei mai mari miliardari ai Romaniei, Ion Tiriac pierde destul de multi bani pe meleagurile spaniole. Motivul este unul cat se poate de simplu. De ce se plange milionarul roman este incredibil. Cum pierde Ion Tiriac multi bani in Spania Om de afaceri si investitor de succes, presedintele Federatiei Romane de .

FOTO Ce face Novak Djokovic in timp ce rivalii sai participa la turneul patronat de Ion Tiriac

In aceste zile, la Madrid are loc Masters-ul de la Caja Magica, competitie patronata de Ion Tiriac. Toti rivalii lui Novak Djokovic mai putin Roger Federer) se afla in Capitala Spaniei. Sarbul isi surprinde inca o data fanii de pe retelele sociale.