15:16

Gitanul de Nouni a lucrat-o din nou pe Simona Halep si la Wimbledon. O pauza inutila si un punct repetat la insistenta lui

Simona Halep a fost intrerupta la scorul de 3-2 pentru ea in tiebreak-ul primuluiset al semifinalei de la Wmbledon cu Eugenie Bouchard, deoarece arbitrul de scaun Khader Nouni - cel care a ajutat-o pe Maria Sharapova in finala de la Roland Garros - a oprit meciul pentru un motiv hilar. Apoi acelasi arbitru a intervenit iarasi intr-un moment vital. continuă pe Online Sport

Tiganul de Nouni a lucrat-o din nou pe Simona Halep si la Wimbledon. O pauza inutila si un punct repetat la insistenta lui

Tiganul de Nouni a lucrat-o din nou pe Simona Halep si la Wimbledon. O pauza inutila si un punct repetat incorect

A devenit sportivul roman cu cele mai mari premii obtinute din tenis. Simona Halep i-a devansat pe Hanescu si Pavel

Simona Halep a devenit, miercuri, dupa calificarea in semifinalele turneului de la Wimbledon, sportivul roman cu cele mai mari premii brute obtinute din tenis, peste 5,3 milioane de dolari, ea devansandu-l pe.

Accidentata si dezavantajata, Simona Halep iese de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi in semifinale la Wimbledon. Ea a avut ghinion in primul set cand si-a luxat glezna, iar de acolo nu a mai jucat la capacitate maxima. Chiar si asa replica ei a fost puternica, dar arbitrul de scaun a intervenit in doua momente cheie, cand romanca putea scoate capul in fata lui Eugenie Bouchrad ramane valabil ce am scris despre Halep si Senna). A fost o marasvie totala sa furi un jucator accidentat. Dar e si partea buna: insemna ca le-a fost frica rau de tot ca nu ajunge domnisorica in finala. Halep a salvat si cinci mingi de meci, a avut si o minge de break atunci cand Bouchard servea pentru set, dar pana la urma adversara si-a facut serva si a inchis meciul. Canadianca era de batut, dar a fost prea mult pentru Halep, si accidentata si furata. Drumul spre primul titlu de Mare Slem e greu, dar va veni. Si cu mai mult de atat.

Accidentata si furata, Simona Halep iese de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi in semifinale la Wimbledon. Ea a avut ghinion in primul set cand si-a luxat glezna, iar de acolo nu a mai jucat la capacitate maxima. Chiar si asa replica ei era puternica, dar arbitrul de scaun a intervenit in doua momente cheie, cand romanca putea scoate capul in fata lui Eugenie Bouchrad ramane valabil ce am scris despre Halep si Senna). Halep a salvat si sase mingi de meci, a avut si o minge de break, dar pana la urma adversara si-a facut serva si a inchis meciul. Canadianca era de batut, dar a fost prea mult pentru Halep, si accidentata si furata.

Simona Halep a fost eliminata de Eugenie Bouchard in semifinalele de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi din semifinalele de la Wimbledon de canadianca Eugenie Bouchard, locul 13 WTA, cu scorul 7-6, 6-2. Simona Halep s-a calificat in semifinale dupa ce a invins-o in sferturi pe.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale. Kvitova, prima finalista

Simona Halep joaca astazi, contra jucatoarei din Canada Eugenie Bouchard, semifinala de la Wimbledon. In prima semifinala, Petra Kvitova a obtinut primul bilet pentru finala dupa ce a trecut de Lucie Safarova. Simona Halep devine numarul 2 mondial, daca invinge in acest meci, lucru de care v-am anuntat in premiera in Romania. Wimbledon se comenteaza si pe Forum peste 600 de mesaje).

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale (16:45). Kvitova, prima finalista

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale (azi dupa ora 16:00). Prima semifinala Safarova - Kvitova se disputa acum

Simona Halep joaca astazi, contra jucatoarei din Canada Eugenie Bouchard, semifinala de la Wimbledon. Meciul are loc dupa ora 16:00 la finalul primei semifinale dintre Lucie Safarova si Petra Kvitova care incepe la 15:00, de asemenea live in aceasta pagina. Simona Halep devine numarul 2 mondial, daca invinge in acest meci, lucru de care v-am anuntat in premiera in Romania. Wimbledon se comenteaza si pe Forum peste 600 de mesaje).

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale (azi dupa ora 16:00), precedat de Safarova - Kvitova (15:00)

actualitate, 15:16