14:15

CM Handbal (f): Romania, victorie la scor cu Puerto Rico

Nationala de handbal feminin a Romaniei a trecut la scor, 43-20, de Puerto Rico la Campionatul Mondial, duelul contand pentru Grupa Principala II a competitiei. Pentru fetele antrenate de Adrian Vasile a mai ramas de disputat partida cu Suedia. continuă pe Hotnews

CM Handbal (f): Ce a spus selectionerul Adrian Vasile dupa ce Romania a ratat calificarea in sferturi

Nationala Romaniei a ratat calificarea in sferturile Campionatului Mondial de handbal feminin si va juca ultima partida luni, cu Suedia. Selectionerul Adrian Vasile a declarat sambata, dupa meciul castigat cu Puerto Rico, ca tricolorele se afla pe o panta ascendenta ca evolutie, spirit si dorinta de a lupta.

Romania, victorie spectaculoasa si inutila: Fetele au maturat cu o echipa exotica! Ce urmeaza

De cativa ani incoace, nationala feminina de handbal si-a obisnuit fanii cu urmatoarea serie de rezultate: victorii in fata echipelor care nu conteaza in acest sport, la nivel mondial, infrangeri categorice sau dramatice cu nationalele cu adevarat tari.

actualitate, 14:15