14:00

Incidente violente in preliminariile Ligii Campionilor. 18 ultrasi au fost raniti in luptele stradale

Cel putin 18 persoane au fost ranite, dintre care trei se afla in stare grava, intr-o confruntare stradala violenta petrecuta intre fanii polonezi si cei bosniaci, inainte de meciul din preliminariile Ligii. continuă pe Antena3

Preliminariile Ligii Campionilor: AS Trencin - Steaua Bucuresti 0-2 - Calificare rezolvata in mare masura

Steaua Bucuresti a luat o optiune importanta pentru calificarea in turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, dupa ce a invins in deplasare campioana Slovaciei, AS Trencin, cu scorul de 2-0. Dupa o prima repriza in care slovacii au fost mai aproape de gol, Guilherme reusind sa respinga de pe linia portii, Steaua a reusit sa inscrie abia dupa intrarea lui Hamroun, aflat la debut. Acesta a scos mai intai lovitura libera din care Stanciu a deschis scorul, iar la cateva minute a marcat din centrarea lui Adi Popa. Mirel Radoi: Trebuia sa aratam alt fotbal in prima repriza.

actualitate, 14:00