22:15

Liga 1: Dinamo a dat un set de goluri Universitatii Cluj: 6-0! Ionel Ganea: Am ajuns de rusinea tarii

Echipa lui Gigi Multescu a facut instructie cu sepcile rosii, marcand de sase ori in poarta lui Niculescu! Asta in conditiile in care inceputul de meci apartinuse Universitatii. continuă pe Adevărul

Dinamo, victorie fara dubii in fata Universitatii Cluj

Dinamo a trecut la pas de Universitatea Cluj, scor 6-0, vineri seara, intr-un meci contand pentru etapa a VI-a a Ligii 1. Golurile cainilor au purtat semnatura lui Dragos Grigore, autorul unei duble din penalti, Boubacar, Luchin, Curtean si Rotariu. Pentru a inregistra acest scor fluviu, insa, formatia antrenata de Gigi Multescu a fost nevoita sa treaca peste sirul de ocazii ale ardelenilor, consumate in primele 25 de minute.

actualitate, 22:15