01:05

Dinamo, victorie fara dubii in fata Universitatii Cluj

Dinamo a trecut la pas de Universitatea Cluj, scor 6-0, vineri seara, intr-un meci contand pentru etapa a VI-a a Ligii 1. Golurile cainilor au purtat semnatura lui Dragos Grigore, autorul unei duble din penalti, Boubacar, Luchin, Curtean si Rotariu. Pentru a inregistra acest scor fluviu, insa, formatia antrenata de Gigi Multescu a fost nevoita sa treaca peste sirul de ocazii ale ardelenilor, consumate in primele 25 de minute. continuă pe Online Sport

Liga 1: Dinamo, victorie fara dubii in fata U Cluj, scor 6-0

Echipa Dinamo Bucuresti a reusit o victorie ferma, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul 6-0 3-0), echipa Universitatea Cluj. Pentru Dinamo au marcat D. Grigore 29, 45 ambele penalti), Boubacar 30, Luchin.

Liga 1: Dinamo a dat un set de goluri Universitatii Cluj: 6-0! Ionel Ganea: Am ajuns de rusinea tarii

Echipa lui Gigi Multescu a facut instructie cu sepcile rosii, marcand de sase ori in poarta lui Niculescu! Asta in conditiile in care inceputul de meci apartinuse Universitatii.